Centrum Sportowe "Bażantowo"
Centrum Sportowe "Bażantowo"

Na wiosnę rozpocznie się kolejna inwestycja na osiedlu Bażantów. W zeszłym roku już o niej wspominaliśmy w artykule Nowa szkoła pijarska i centrum sportowo-rekreacyjne. Do tej pory szkoła już powstała, teraz przyszedł czas na Centrum Sportowe. Będzie to największa jak dotychczas przeprowadzona inwestycja na tym osiedlu.

Trwają prace budowlane związane z budową pierwszego segmentu, w którym będzie sala gimnastyczna wraz z zapleczem, stanowiąca sportowe zaplecze szkoły i przedszkola. Otwarcie tej części obiektu przewiduje się latem 2012 roku, a całość kompleksu sportowego zgodnie z planem ma się zamknąć na koniec 2012 roku.

W obiekcie rekreacyjno-sportowym każdy powinien znaleźć coś dla siebie z uwagi na jego szeroką ofertę. Z tej oferty będą mogli korzystać mieszańcy osiedla Bażantów bez względu na wiek i zainteresowania, uczniowie Collegium Scholarum Piarum oraz przedszkolaki. Zaprojektowane obiekty sportowe obejmują: korty tenisowe, basen, jacuzzi, sauny, fitness, korty squash, siłownię, halę sportową, bowling, bilard, hotel oraz restaurację.

10 Responses to "Centrum Sportowe na Bażantowie"

 1. Grzegorz  5 maja 2011

  I po co taką informacją od razu zaśmiecać internet.Przecież ten obiekt przeznaczono dla wąskiej grupy osób.Wystarczyło powiesić zwykłą kartkę papieru na bramie wjazdowej tej fortecy pt.”Bażantowo”,z informacją że coś takiego dla Nich wybudują.Dziwię się że przez ogrodzenie tej osady nie płynie jeszcze prąd.

  Odpowiedz
  • Przemek  10 października 2012

   hmm.. po pierwsze raczej osiedle jest otwarte… 24h otwarte bramy dla każdego więc może dla tego nie ma prądu – brak zamkniętego obiegu przewodnika. To chyba również wyklucza pojęcie fortecy…

   Co do stwierdzenia o dostosowaniu cen do zarobków mieszkańców to chciałbym wiedzieć skąd ktoś wie ile ja np. zarabiam i ile mój sąsiad żeby takie bzdury wypisywać. ?

   Odpowiedz
 2. Redaktor  5 maja 2011

  Pałanie większą lub mniejszą „namiętnością” do Bażantowa jest sprawą osobistą. Jednak nie wierzę, że Centrum Sportowe będzie tylko dla zamkniętej społeczności. Koszty utrzymania takiego obiektu są tak duże, że garstka korzystających z „fortecy” może ich nie pokryć.

  Odpowiedz
  • Anna żerdzińska  16 maja 2011

   Dzień Dobry
   Centrum Sportowe na Bażantowie jest dla społeczności otwartej.
   W Centrum Sportowym się w jakie sporty gra?
   pozdrawiam
   Anna żerdzińska

   Odpowiedz
 3. Adam  7 maja 2011

  Przypuszczam że ceny korzystania z tego kompleksu będą dostosowane do dochodów mieszkańców fortu „Bażantowo”

  Odpowiedz
 4. Bogdan  7 maja 2011

  Myślę, że na „dzień dobry” będzie norma, później zacznie się pijarski drenaż „Fortecy” i
  okolicznych osad.
  Nie dawno usłyszałem, że gimnazjum nr. 19 ma być sportowe (by móc istnieć), a tu pod
  nosem wyrasta mi nowe gimnazjum z całym kompleksem?!!

  Odpowiedz
 5. Alek  23 maja 2011

  To co się wyprawia w południowych Katowicach jest chore. Dokładnie widać kogo UM popiera – Bażantowo, a na naszych os. to co robi miasto … G…, nie mówię, że UM to finansuje, ale wystarczy spojrzeć choćby na plan drogi do „południowych dzielnic”, która oczywiście jak niby nigdy nic mija nasze osiedle Manhattan. NIE ROZUMIEM PIOTROWICZAN DLACZEGO 40% (ostrożnie, żeby Was nie okłamać) NA NIEGO GŁOSOWAŁO!

  Odpowiedz
  • paweł  16 czerwca 2011

   Alku, proszę nie matacz, koncepcję nowej drogi z centrum na „Manhattan” i dalej to kto oprotestował, i to bardzo skutecznie, że z niej UM zrezygnował? A wybory już się odbyły ciekawe
   czy brałeś w nich udział? Pozdrawiam

   Odpowiedz
 6. Iwona  21 czerwca 2011

  Witam! Ja wiem tylko tyle, że UM ugiął się pod naporem protestów ekologów i myslę, że UM było to bardzo na rękę, bo tak naprawdę nigdy nie ma kasy. Droga wprost z okolic Bażantowa bezpośrednio do 73 Pułku Piechoty wszystkim by ułatwiła życie ( można by wtedy omijać zakorkowaną Jankego). A tak UM ( i tak nie mając kasy na tą drogę) ma wytłumaczenie, że ekolodzy zaprotestowali. Przecież nie trzeba tej drogi „puszczać” przez środek rezerwatu – można to było zrobić na jego granicy. Wobec tego i my i mieszkańcy Bażantowa i nowej inwestycji Forest Hill znajdziemy się przed tym samym przejazdem kolejowym na Jankego. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 7. Piotr  22 kwietnia 2012

  Przecież Bażantowo to teren Kostuchny, a nie Piotrowic … co Wy tutaj bredzicie ?

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.