Mapa ul. Bażantów i ul. Szarych SzeregówPrezydent Miasta Katowice wydał zarządzenie, które uruchamia konsultacje społeczne dotyczące budowy drogi przez las na odcinku od ulicy Bażantów do ulicy Szarych Szeregów. Mieszkańcy okolicznych terenów skorzystali z prawa zawnioskowania do Prezydenta Miasta o zorganizowanie konsultacji w tej sprawie (Treść petycji ws. drogi).

W trakcie konsultacji mają zostać zebrane opinie mieszkańców  jednostek pomocniczych Piotrowic – Ochojca oraz Kostuchny w sprawie realizacji inwestycji pt.: „Budowa układu komunikacyjnego w południowych dzielnicach miasta Katowice”, polegającego na budowie drogi powiatowej łączącej ul. Bażantów z ul. Szarych Szeregów.

Badanie ankietowe  jest prowadzone W dniach od 3 do 14 sierpnia i realizowane na zlecenie Urzędu Miasta Katowice w ramach konsultacji społecznych.

Tu powstaje kilka pytań!

 1. Dlaczego konsultacje społeczne są realizowane w trakcie największego sezonu urlopowego?
 2. Ulice Bażantów i Szarych Szeregów zostały połączone już kilka lat temu ulicą Zabłockiego (na której ruch jest niewielki).
 3. Asfalt na ul. Bażantów kończy się na wysokości dawnego Archiwum Śląskiego. Dalej są drogi gruntowe, którymi już teraz jeździ sporo kierowców, a które łączą ul. Bażantów z ul. Ogrodzińskiego, Wieżową i Urbana. Drogi gruntowe pomiędzy tymi ulicami to ok. 0,8 km, droga przez las będzie 2 razy dłuższa, a dodatkowo wymaga wykarczowania sporego kawału lasu.

Droga ul.Bażantów ul. Szarych Szeregów

Plakat Szarych Szeregów

2 Responses to "Budowa drogi przez las na odcinku od ul. Bażantów do ul. Szarych Szeregów"

 1. Darek  13 sierpnia 2015

  Jak widać projektował to kretyn. Zakusy na niszczenie lasu są od lat. Idiotyczny pomysł na zygzakujący tramwaj a teraz droga środkiem lasu. Dodatkowo droga skrzętnie omija osiedle w którym mieszka G., prezes Parku Śląskiego. Wiadomo tam nie można – koledzy nie dadzą sobie krzywdy zrobić. Problem komunikacji w Katowicach ma charakter globalny, a nie lokalny. To nie chodzi o jedną drogę tylko o całościowy plan na komunikację. Ale tego w Polsce nigdy nie będzie, bo żądzą „Janusze”.
  Tu wszystko jest p*, przykład osiedle bażantów. Sama nazwa i logo osiedla które powstało na terenach zamieszkiwanych przez te ptaki. Osiedle defakto zabrało miejsce do życia tym zwierzętom a osiedle dumnie nosi tą nazwę i jeszcze to logo. A widzieliście te rondo ze słupem wysokiego napięcia w środku? Przecież to były tereny buforowe, takie zaplecze dla osiedla Odrodzenia.

  Odpowiedz
 2. janek  13 sierpnia 2015

  Warto sprawdzić kto jest w posiadaniu działek przez które ma biec droga? Czy te działki odkupiło już miasto? A przede wszystkim czy są powiązania osobowe, koleżeńskie właścicieli działek z Urzędem Miasta Katowice? to znane historie z całego kraju, warto wykluczyć takie historie, wtedy będziemy wiedzieli więcej

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.