Dżem grał dla Hospicjum

Zespół Dżem z Piotrowic wziął udział w koncercie charytatywnym na rzecz budowy Nowego Domu Hospicjum Cordis. Koncert został zorganizowany przez redakcję Polskiego Dziennika Zachodniego, a zebrano 121 270 złotych.

Druga grupa dilerów złapana

W połowie grudnia policjanci z wydziału antynarkotykowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. 23-latek z Katowic jest ostatnim z dilerskiej szajki, którą stróże prawa rozbili kilka miesięcy temu. Mężczyzna przyznał się do sprzedaży prawie kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości 30.000 złotych. Grozi mu dziesięć lat więzienia. Handlarz wpadł w przygotowaną przez policjantów zasadzkę. Był bardzo zaskoczony i nie próbował uciekać.

Bazgrołki na ścianach

Mało co tak irytuje większość ludzi (przede wszystkim właścicieli, administratorów i zarządców wszelkich nieruchomości) jak grafficiarze i ich pseudotwórczość.

Barcelońska i Sępia bez prądu – jak długo?

Coraz częściej południowa część Piotrowic jest bez prądu. Problem w szczególności dotyczy Kątów, czyli ulic Barcelońskiej, Sępiej i okolic. W większości domów kaloryfery, ciepła woda, piec jest na prąd, gdy go zabraknie nie można nic przygotować, nawet obiadu. Szybko rozbudowująca się dzielnica wymaga nowych inwestycji ze strony firmy Vattenfall, który jest właścicielem linii przesyłowych.Coraz częściej południowa część Piotrowic jest bez prądu. Problem w szczególności dotyczy Kątów, czyli ulic Barcelońskiej, Sępiej i okolic. W większości domów kaloryfery, ciepła woda, piec jest na prąd, gdy go zabraknie nie można nic przygotować, nawet obiadu. Szybko rozbudowująca się dzielnica wymaga nowych inwestycji ze strony firmy Vattenfall, który jest właścicielem linii przesyłowych.