Remont Radockiego
Remont Radockiego

Przedstawiamy początki remontu obwodnicy os. Odrodzenia (Manhattanu). W chwili obecnej remont obowiązuje od przystanku „Osiedle Odrodzenia Radockiego” do Biedronki (tam gdzie zostały zakończone prace przy pierwszym odcinku). Już wiadomo, że przystanek „Łętowskiego” będzie mieć własną zatokę.

Alek Chodura

6 Responses to "2 część obwodnicy (in progress) ZDJĘCIA"

 1. Lucky  14 sierpnia 2012

  W końcu bez dziur…

  Odpowiedz
 2. Pio  20 sierpnia 2012

  A ja dalej będę wracał do tematu z jakiej paki pod kościołem był asfalt poprawiony najpierw, a nie tam gdzie była gorsza nawierzchnia. Czemu sponsorujemy księżą parkingi? Czemu robią po drugiej stronie ulicy chodnik/drogę rowerową? Komu to potrzebne?
  Czemu przez środek osiedla nie wyremontują od razu nawierzchni wraz z porządnym chodnikiem.
  Takim aby samochód na nim nie mógł stanąć. Niektórzy ludzie to są takie świnie że jakby mogli to by do bloku wjechali samochodem. Coraz mniej podoba mi się to „Nasze” osiedle.

  Odpowiedz
 3. Sonia  20 sierpnia 2012

  Podpisuję się.
  W okolicy Radockiego 218 na zakręcie wewnętrznej ulicy parkują równolegle 3 samochody.Czasami dwa parkujące bliżej trawnika wyjeżdżają i zostaje jeden samochód na środku ulicy!! Po zwróceniu delikatnie uwagi słyszymy, że ludziom nie chce się przejść dodatkowych 5 m (obok na parkingu pełno wolnych miejsc do parkowania). Pytaliśmy straż miejską, dlaczego nie wlepia tu mandatów , (również tym, którzy parkują na trawnikach). Przecież byłby to duży zysk dla miasta czy dzielnicy bo takich palantów jest dużo! Niestety….trzeba by najpierw wymalować oznaczenia na ulicy. A może kiedyś ktoś zainwestuje w farbę i firmę która to zrobi…………

  Odpowiedz
 4. Pio  20 sierpnia 2012

  Ja bym widział to osiedle w ten sposób. Tereny nie zagospodarowane za obwodnicą są? Są. Wybudować parking wielopoziomowy za obwodnicą.. Są dotacje UE jest RJP z reprezentantami partii rządzących i nie tylko. Odkorkować to zasyfione samochodami osiedle że nawet dziecka na 5m nie można przed siebie puścić bo strach. Doliczyć dla chętnych do czynszu 50zł więcej nie bo czynsz i tak jest już bardzo zawyżony. Nie wiem jaki koszt jest budowy takiego parkingu bo się na tym nie znam. Ale jakby zebrać wszystkie mądre głowy którym by zależał na takim projekcie i dostać pieniądze od miasta może coś by z tego było. Ale nie którzy wolą oddać ziemie za półdarmo KK i prywatnym właścicielom niż zrobić coś dobrego dla Nas. Ale rada pewnie będzie wolała się zająć tematem gdzie posadzić jakieś drzewo albo deptak obok pseudo rzeki zrobić czy zabetonować osiedle parkingiem pod oknami. Zrobić jedną a konkretną rzecz a potem można by zrobić to osiedle pięknym. Potrzeba chęci SM Silesia RJP i Urzędu Miasta no i oczywiście Nas mieszkańców(podpisy).

  Odpowiedz
 5. Pio  7 września 2012

  Zauważyłem ostatnio jak to pijany robotnik nakazywał gościowi co obsługuje koparke gdzie ma pracować. To ciekawe ledwo się trzymał na nogach. Szkoda że nie miałem telefonu bo bym to chętnie uwiecznił na taśmach prawdy. Pewnie z tego powodu jest opóźnienie z zakończeniem projektu. Wszystko mogę znieś, ale jak widzę pijaństwo w pracy to mnie krew zalewa. A jak jest z wodą? Ostatnio jak w nocy panowie zaczeli remontować czy co tam robić z rurami to w sześciu stali nad wykopem przez godzine i pogawędki z papieroskiem sobie urządzali. Także nie zdziwmy się jeżeli w niedzielny wieczór nie popłynie ciepła woda.

  Odpowiedz
 6. ola  27 lutego 2013

  ciekawe czy mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego i przechodnie doczekają się wyłożenia kostką brukową chodników, bo póki co to chodzimy po błocie albo poprostu drogą. wstyd!!!!

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.