Katowice, jako stolica województwa śląskiego są miastem, które stale się rozwija. Wciąż przybywa kolejnych atrakcji, pięknych i nowoczesnych miejsc, które łączą się z tradycją i historycznymi budynkami. Jest to bardzo rozległe miasto, a komunikacja miejska nie zawiezie nas wszędzie, gdzie chcemy w krótkim czasie, dlatego najlepszym pomysłem na przemieszczanie się po Katowicach jest wypożyczenie auta. Co warto zobaczyć?

Strefa Kultury

W Skład Stery Kultury wchodzi Międzynarodowe Centrum Kongresowe, NOSPR, Muzeum Śląskie i Spodek. Znajduje się ona przy skrzyżowaniu Alei Korfantego i Drogowej Trasy Średnicowej. Wszystkie te obiekty połączone są ze sobą za pomocą parku, dzięki któremu możliwe jest m.in. wejście na dach budynków. Strefa Kultury to fantastyczne miejsce dla wszystkich miłośników architektury. Połączenie pokopalnianych, industrialnych budynków z nowoczesnymi, przeszkolonymi robi duże znaczenie. Ponadto wkomponowanie Spodka, który przez długi czas był odosobnionym obiektem kultury w centrum Katowic, pozwoliło wielu mieszkańcom i turystom odkryć go na nowo. Zainteresowanych sztuką, kulturą i architekturą to miejsce z pewnością zadowoli. Strefa posiada duży parking.

Nikiszowiec

Historyczne osiedle Katowic znajdujące na południowy wschód od centrum. Na osiedle to trudno dotrzeć bez samochodu. Wypożyczalnia aut zatem jest miejscem obowiązkowym do odwiedzenia przed podróżą na Nikiszowiec. Samo osiedle natomiast jest bardzo charakterystycznym miejscem. Zwarta zabudowa, wąskie ulice, czerwona cegła oraz czerwone ramy okiennic. Wszystko to tworzy niezwykły klimat historycznego Śląska. Nikiszowiec znany jest także z filmów Kazimierza Kutza. Obowiązkowe miejsce dla wszystkich, którzy pierwszy raz są w Katowicach.

Park Śląski

To raczej miejsce do zwiedzania na piechotę, jednak z dużym i wygodnym parkingiem. Park Śląski to ogólna nazwa na Ogród Zoologiczny oraz Wesołe Miasteczko, które od niedawna nazywa się Legendia. W Parku jest także Planetarium. Od niedawna znów można oglądać i podziwiać Stadion Śląski, który przeszedł całkowitą modernizację, stając się nowoczesnym obiektem na najwyższym światowym poziomie. Park oferuje coś dla każdego, od miłośników przyrody, egzotycznych zwierzą, ryb, sportu i rekreacji, po lubiących rozrywkę w najczystszej postaci – wesołego miasteczka. Jest to zatem perfekcyjne miejsce spędzania czasu dla całej rodziny.

Wszystkie wymienione miejsca znajdują się w sporej od siebie odległości, dlatego też wypożyczalnia aut w mieście Katowice, jest obowiązkowym punktem na początek zwiedzania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.