Wynajem samochodów nie jest przeznaczony jedynie dla właścicieli firm lub przedsiębiorców. Na tą przyjemność może pozwolić sobie każdy, warto jednak wziąć pod uwagę niektóre czynniki. Czy wynajem długoterminowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób fizycznych?

Wynajem długoterminowy

Czy wynajem samochodów opłaca się mniej osobom fizycznym?

W gruncie rzeczy: i tak i nie. Firmom przede wszystkim łatwiej uzyskać dodatkowe finansowanie usług związanych z działalnością; a jedną z takich usług może być właśnie wynajem pojazdów na potrzeby firmy. Spółki i przedsiębiorstwa spotykają się również z większymi zniżkami w przypadku, kiedy wynajmują całą flotę samochodów dla kadr swojej firmy. Sposób rozliczania może być również łatwiejszy: wynajem samochodu można opłacać np. w ramach Księgi Przychodów i Rozchodów. Możemy ,,obarczyć” obowiązkiem rozliczeń dział księgowości – to wszystko odbywa się na tyle elastycznie, że wynajem jest chętnie wybierany przez coraz to nowszych przedsiębiorców.

Wynajem krótkoterminowy jest jednak tak samo korzystny dla osób prywatnych, choć wadą jest tutaj mniejsza ilość udogodnień. Jeśli nie prowadzimy działalności, nie możemy liczyć na dopłaty do naszych marzeń; jednak przecież nikt z nas nie wymaga, że ktoś będzie fundował nam usługę wynajmu!

Wszystko zależy więc od punktu widzenia. Firmy mogą wyciągnąć z wynajmu więcej korzyści długofalowych, jednak użytkownikom prywatnym taka zależność wcale nie robi większej różnicy. Wynajem długoterminowy zawsze skierowany jest także do osób prywatnych, więc możemy bez obaw już następnego dnia zasiąść za kierownicą wymarzonego auta!

Jak przebiega wynajem dla osób prywatnych

Przebieg nie różni się wcale od tego, z którym spotykają się klienci posiadający firmy czy spółki. W przypadku wynajmu długo- lub krótkoterminowego nie musimy dysponować zdolnością kredytową, wystarczy, że pokażemy ważny dokument tożsamości i prawo jazdy. W przypadku wynajmu niektórych modeli niezbędne może okazać się jednak zaświadczenie o zarobkach czy wyciągi z konta; wynajem nie wpływa jednak na naszą zdolność kredytową, a tego typu wymagania wypożyczalni mają na celu jedynie weryfikację.

Niektóre wypożyczalnie umożliwiają wstępną rezerwację wybranego samochodu już za pośrednictwem strony internetowej. W przypadku wynajmu na dłuższy termin możemy spotkać się z propozycją dostarczenia samochodu pod nasz własny adres! Udogodnienia i dodatkowe usługi dotyczą osób fizycznych w takim samym stopniu, jak klientów firmowych. Tym sposobem mamy do dyspozycji szereg usług serwisowych wliczonych w spłacane przez nas raty, ważne ubezpieczenia i ewentualne bonusy!

W przypadku niektórych wypożyczalni możemy spotkać się z limitem kilometrów. Narzucony limit jest jednak zazwyczaj na tyle wysoki, że nie wadzi w codziennej jeździe i ciężko znaleźć się na granicy. Jeśli jednak potrzebujemy jeździć więcej – wystarczy uzgodnić warunki umowy korzystne dla obu stron; limit nie jest wcale koniecznością. Wszystko zależy od naszych wymagań, które możemy przedstawić usługodawcy!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.