Samochody używane są najczęściej kupowanymi przez Polaków autami. Nie każdy z nas posiada bowiem środki finansowe wystarczające na zakup nowego pojazdu prosto od dealera, a używane auto możemy nabyć w znacznie niższej cenie. Dużym problemem przy zakupie używanego auta jest jednak brak gwarancji. Podpowiadamy, gdzie w Katowicach kupić używany samochód z gwarancją!

Używane samochody a gwarancja sprzedawcy

Gwarancja w przypadku samochodów jest o tyle istotna, że daje znacznie większe poczucie bezpieczeństwa podczas użytkowania pojazdu oraz pewność, że w razie wystąpienia usterek w czasie trwania ochrony gwarancyjnej zostaną one naprawione na koszt sprzedawcy. Ma to ogromne znacznie w przypadku aut używanych, których stanu technicznego nie sposób prawidłowo ocenić w 100%. Samochody to z kolei jedne z najbardziej podatnych na uszkodzenia maszyn i często nawet zakup nowego auta nie daje nam pewności, że będzie ono w pełni sprawne przez cały okres użytkowania.

Niestety, w większości przypadków nabywcy używanych aut muszą świadomie zrezygnować z ochrony gwarancyjnej. Kupując samochód od prywatnego właściciela nie ma bowiem szans na gwarancję, podobnie sytuacja przedstawia się także w przypadku zakupu auta z większości innych źródeł.

Brak gwarancji na używane samochody w większości przypadków nie oznacza jednak, że nie da się kupić auta z drugiej ręki posiadającego ochronę gwarancyjną. Możliwość wykupienia dodatkowego pakietu ochrony gwarancyjnej oferują bowiem niektórzy profesjonalni sprzedawcy używanych samochodów, do których należy komis samochodowy w Katowicach.

Komis samochodowy w Katowicach – używany samochód z gwarancją sprzedawcy

Profesjonalni sprzedawcy używanych samochodów oferują możliwość zakupu auta wraz z dodatkowym pakietem ochrony gwarancyjnej. W zależności od komisu, czas jej trwania może wahać się od 6 miesięcy do nawet 2 lat, co daje nabywcy możliwość dokładnego sprawdzenia stanu technicznego auta w praktyce, a w razie wystąpienia usterek bezpłatną ich naprawę w ramach wykupionego pakietu gwarancji. Zakup samochodu od sprzedawcy oferującego gwarancję daje więc kupującemu większe poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że jego auto będzie w dobrym stanie technicznym.

Wybierając komis samochodowy w Katowicach, w którym kupimy używane auto z gwarancją warto dokładnie sprawdzić, jakie pakiety gwarancyjne oferuje oraz naprawę jakiego typu usterek obejmuje. Mimo tego, że w większości przypadków za dodatkową gwarancję będziemy musieli zapłacić, warto zdecydować się na jej wykupienie, aby mieć pewność, że jednym kosztem, jaki poniesiemy w trakcie trwania okresu gwarancyjnego będzie zakup samochodu.

W przypadku wystąpienia awarii oraz usterek samochód zostanie bowiem bezpłatnie naprawiony przez komis, co pozwoli cieszyć się swoim nowym nabytkiem bez obaw, że w trakcie jego normalnej eksploatacji pojawią się dodatkowe, nieprzewidziane koszty napraw.

Partnerem artykułu jest komis samochodowy Katowice Auto Punkt – więcej na AutoPunkt.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published.