Obsługa pakietu Office jest jedną z podstawowych umiejętności, jaką przychodzi nam poznać podczas nauki obsługi komputera. Znajduje się ona również wśród takich, które są niezbędne do podjęcia większości prac biurowych i nie tylko. Sprawdźmy, jakie są zalety wybrania się na kurs obsługi pakietu Office i czy naprawdę jest on konieczny.

Pakiet Office — dla kogo?

Zdawać by się mogło, że szkolenia z pakietu Office są przeznaczone jedynie dla seniorów, czy też osób, które z komputerem nie miały dużej styczności. Nie jest to jednak do końca prawda. Dlaczego? Oczywiście najbardziej podstawowe funkcje pakietu — takie, jak pisanie, czy proste edytowanie tekstu — są większości użytkowników znane i z łatwością się nimi posługują. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy chcemy za pomocą popularnych programów dokonać edycji bardziej skomplikowanych lub skorzystać z ich zaawansowanych funkcji. Tutaj okazuje się, że rzadko który użytkownik potrafi sobie już poradzić. A często są to funkcje niezbędne do edycji dokumentów profesjonalnych, prac studenckich i innych. Udział w kursie Office nie jest jednoznaczny z absolutnym brakiem wiedzy na temat działania komputera, a wręcz przeciwnie chęcią pogłębienia tej wiedzy i podniesienia jej na wyższy poziom. W zależności od poziomu zaawansowania możemy udać się przecież na kurs Office dla początkujących lub osób zaawansowanych.

Excel, Word, Power Point i inne

W pakiecie Office mamy możliwość obsługi nie jednego, dwóch, czy nawet trzech programów. Znajduje się w nim wiele aplikacji z przydatnym narzędziami, które mogą się dla nas okazać niezbędne dla pracy biurowej lub też przy wykonywaniu pism i dokumentów na użytek własny i prywatny. Na kursach pakietu Office słuchacze poznają tajniki najbardziej popularnych aplikacji kursu takich, jak Excel i Word, ale także zaznajomią się z funkcjonowaniem programów do obsługi prezentacji (Power Point), czy One Note. W zależności od wersji pakietu możemy spotkać się również z innymi programi, których obsługi wymagać może nasz pracodawca, dlatego warto jest zapisać się na kurs i zdobyć niezbędną wiedzę na temat narzędzi, którymi mamy się posługiwać. W przypadku Worda i jego podstawowych funkcji nie powinniśmy mieć większych problemów, ale złożenie prezentacji w Power Point, czy też wykonanie odpowiednich działań w Excelu, może być dla nas już niemałą zagadką.

Czego nauczysz się na kursie?

Podejmując się kursu pakietu Office nauczysz się jego obsługi od zera. Jeśli miałeś/aś styczność już z tą grupą programów, to z pewnością nie pierwsze kilka lekcji będzie dla Ciebie jedynie przypomnieniem. Choć na pewno zdziwisz się, jak bardzo możesz ułatwić sobie codzienną pracę z pakietem, korzystając z możliwości zaprogramowanych przez specjalistów. Excel, Word, Power Point i inne programy z pakietu Office staną się dla Ciebie niezwykle proste w obsłudze, a korzystanie z bardziej zaawansowanych funkcji nie będzie dla Ciebie „czarną magią”. Zaczniesz posługiwać się nimi w sposób profesjonalny, co oczywiście przełoży się nie tylko na efektywność i wydajność Twojej pracy, ale również na zwyczajną przyjemność ich obsługi. Nie będziesz musiał/a się już dłużej zastanawiać, gdzie musisz kliknąć, aby wywołać odpowiednie narzędzie. Po zapoznaniu się z komendami, a także przećwiczeniu ich użytkowania w praktyce wszystko stanie się dla Ciebie jasne i oczywiste.

Kursy obsługi pakietu Office dostępne są w wielu formach. Możesz uczestniczyć w nich jako słuchacz na wykładach lub nawet w formie online (jeśli taką preferujesz).

Leave a Reply

Your email address will not be published.