Katowice na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat przeszły serię przeobrażeń. Miasto stało się ładniejsze i atrakcyjne zarówno pod aspektem biznesowym, jak i kulturalnym. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób szuka tutaj mieszkania. Na jakie osiedla warto zwrócić uwagę, jeśli interesują nas nowe mieszkania?

Cyprysowe Osiedle

Są to nowoczesne mieszkania w zacisznym miejscu, zlokalizowanym na Osiedlu Paderewskiego, które sąsiaduje bezpośrednio z Doliną Trzech Stawów – obszarem parkowo-leśnym. Jest to bardzo przyjemna okolica. Katowice – Osiedle Paderewskiego to jedna z najlepiej skomunikowanych dzielnic. Mieszkania znajdują się blisko śródmieścia. A jednocześnie mamy bardzo blisko zjazd na autostradę A4 Wrocław –Kraków oraz trasę Bielsko-Warszawa. Deweloper proponuje niskie koszty utrzymania, a także komfort, wynikający z całodobowego nadzoru. Na terenie obiektu znajduje się parking podziemny zabezpieczony szlabanem, a także sterowaną na pilot bramą wjazdową. Budynek pilnowany jest także przez portiera.

Park Moniuszki

Mieszkania te znajdują się w samym centrum miasta Katowice. Lokalizacja łączy w sobie atuty mieszkania w przestrzeni miejskiej, a jednocześnie komfort wynikający ze spokojnego miejsca. Osiedle to posiada bardzo bogatą ofertę, która obejmuje patio ze strefą fitness, garaże, miejsca parkingowe. Same budynki posiadają nowoczesną aranżację. Teren osiedla jest ogrodzony oraz monitorowany. Przy budowie wykorzystano innowacyjną architekturę kaskadową, która zapewnia mieszkańcom poczucie komfortu oraz intymność. Dużym atutem mieszkań jest także oszczędne i efektywne ogrzewanie.

Osiedle Franciszkańskie

Mieszkania znajdują się w dzielnicy Katowice –Ligota. Jest to południowa część miasta. Jest to obszar cechujący się dużą ilością zieleni – idealny do rekreacji oraz wypoczynku. Nowe budynki mieszkalne na tym osiedlu posiadają wysoki standard wykończenia. Użyto tutaj wysokiej jakości materiałów (stolarka okienna, poręcze, podłogi, posadzki).

Osiedle Zalesie

Domy budowane w ramach tego osiedla znajdują się na obszarze nazywanym „Zielonymi Płucami Katowic”. Jest to teren Podlesia i Zarzecza. Wykorzystano tutaj nowoczesną architekturę, która doskonale komponuje się z naturalnym krajobrazem. Jest to rozwiązanie dla osób wymagających połączenia funkcjonalności z nowoczesnymi trendami. Teren Osiedla jest doskonale skomunikowany z centrum Katowic, a także autostrada w kierunku Krakowa.

Katowice to miasto które oferuje mieszkania ciekawie zaprojektowane, a jednocześnie dostosowane do aktualnych potrzeb odbiorców. Dzięki ogromnemu rozwojowi miasto staje się bardzo atrakcyjne zarówno dla swoich mieszkańców, jak i przyjezdnych. Warto tutaj zakupić nieruchomość zarówno do zamieszkania, jak i w formie inwestycji np. pod wynajem.

Autor: rema.nieruchomosci.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.