Niezależnie ile masz lat, znajomość języka angielskiego staje się niezbędna zarówno w szkole, w pracy, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych za granicę. Kiedy warto zacząć się uczyć angielskiego? Odpowiedź brzmi – ZAWSZE. Nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku. Nawet znajomość podstaw pomoże Ci w wielu sytuacjach. Jeśli Twoja przygoda z tym językiem dopiero się zaczyna. Sprawdź praktyczne wskazówki – nauka angielskiego dla początkujących.

Nauka angielskiego dla początkujących — jak wybrać skuteczną metodę nauki dla siebie?

Wiele osób pomimo nauki języka angielskiego w szkole lub na kursach, nie potrafi się nim prawidłowo posługiwać. Zazwyczaj największe problemy stanowi komunikacja w języku obcym, czyli mówienie i rozumienie osób mówiących po angielsku. Wynika to ze stosowania przestarzałych metod nauki, bazujących głównie na technikach pamięciowych bez praktycznego stosowania języka.

Jeśli więc szukasz sposobu, by szybko nauczyć się języka angielskiego w stopniu komunikatywnym postaw na Metodę Aktywnego Mówienia https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski-starter/, z której możesz korzystać, ucząc się samemu w domu. Koncertuje się ona na praktycznych metodach nauki bazujących na słuchaniu i powtarzaniu konkretnych zwrotów i słów. W tej metodzie nie potrzebujesz podręczników, a korzystasz z materiałów, które są udostępniane online. To jest dodatkową zaletą, ponieważ umożliwia zaoszczędzenie czasu. Nie musisz dojeżdżać do żadnej szkoły, czy na spotkania z lektorem, a czas nauki dopasowujesz do swoich potrzeb i możliwości.

Czy można nauczyć się języka w 3 miesiące?

Metoda Aktywnego Mówienia umożliwia nauczenia się języka angielskiego w stopniu komunikatywnym nawet w 3 miesiące. Jest to możliwie, ponieważ skupia się na najważniejszych aspektach języka. Dlatego na początek poznasz 5 głównych czasów stosowanych podczas większości rozmów. Ich nauka jest praktyczna, nie musisz więc tracić cennego czasu na powtarzanie niepotrzebnych reguł gramatycznych, które i tak są zapominane podczas rozmowy z obcokrajowcem. Dlatego stosowanie gramatyki musi być automatyczne i wyuczone w praktyce.

Metoda Aktywnego Mówienia skupia się głównie na mówieniu oraz rozumieniu ze słuchu. Nauka pisania czy czytania jest tu sprawą drugorzędną. Również nauka słownictwa skupia się na ich praktycznym zastosowaniu. Dzięki temu szybciej i łatwiej przyswoić wiedzę, która do tej pory wydawała się nie do ogarnięcia.

Więcej na temat szybkiej nauki języka angielskiego Metodą Aktywnego Mówienia dowiesz się z tego filmu:https://www.youtube.com/watch?v=XaJt3BBams4.

//www.youtube.com/embed/XaJt3BBams4

Pamiętaj, że systematyczność to klucz do sukcesu

Niezależnie jaką metodę nauki języka angielskiego wybierzesz, musisz pamiętać o systematyczności. Bez tego nie nauczysz się żadnego języka. Zazwyczaj jesteśmy przyzwyczajeni, by uczyć się rzadko i przyswajać duże partie materiału. Ten sposób przyswoiliśmy już w szkole, dzięki organizowanym raz na jakiś czas sprawdzianom. Podobnie było na studiach. Trzeba była „zakuć wiedzę” przed testem lub egzaminem. Niestety często ta wiedza szybko ulatniała się z głowy, ponieważ nie była już powtarzana. Właśnie z tego powodu wiedza z takich przedmiotów jak fizyka, chemia, biologia, a także język znika z pamięci dość szybko.

Jeśli chcesz, by czas poświęcony na naukę był efektywny i przyniósł korzyści na dłużej, musisz zmienić sposób nauki. Ucz się często, ale przyswajając mniejsze porcje wiedzy. Dzięki temu umysł się nie nuży i łatwiej się uczy. Co więcej, częste powtarzanie słów, czy zwrotów umożliwia skuteczniejsze ich zapamiętanie.

Co zrobić, by móc skutecznie porozumieć się z obcokrajowcem?

Zdarzają się sytuacje, kiedy po latach nauki wyjeżdżasz za granicę i masz poważne problemy z komunikacją. Z jednej strony nie możesz zrozumieć, co do Ciebie jest mówione, z drugiej masz gulę w gardle, która utrudnia swobodną rozmowę. Oba problemy wynikają z tego samego. Braku praktycznych ćwiczeń z mówienia i słuchania języka obcego. Jak można to zmienić?

Po pierwsze zadbaj o to, by móc skupić się na słuchanie podczas nauki. Pamiętaj, że szumy i hałas, mogą zaburzać odbiór wypowiedzi.

Naukę słuchania zacznij od mniej akcentowanych wypowiedzi, dzięki czemu łatwiej Ci będzie zrozumieć zdania.

Pamiętaj, że nie zawsze musisz wszystko zrozumieć, by pojąć ogólny sens całego zdania. Jeśli jednak słowo to ma istotne znaczenie dla całej wypowiedzi, możesz poprosić o jego powtórzenie, lub wytłumaczenie co ono oznacza. Nie bój się również prosić, by Twój rozmówca mówił wolniej lub wyraźniej.

Słuchaj radia, podcastów oraz oglądają filmy po angielsku. Jest to dobre rozwiązanie na kontakt z tzw. żywym językiem.

A jak poradzić sobie ze stresem, który czujesz podczas rozmów po angielsku? Pamiętaj, że nie musisz być perfekcjonistą, by móc się komunikować. Ćwicz również rozmowy w domu, wypowiadając ćwiczone zwroty głośno i wyraźnie. Nie tylko ułatwia to ich zapamiętywanie, lecz również pozwoli Ci oswoić się z językiem.

Na jakie błędy należy uważać, ucząc się języka angielskiego?

Ucząc się języków obcych, wiele osób powtarza często, te same błędy, które utrudniają zdobycie upragnionej wiedzy. By móc się ich pozbyć warto pamiętać kilka istotnych zasad.

Po pierwsze zwróć uwagę, jakie błędy popełniasz najczęściej. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co wymaga większej ilości ćwiczeń.

Po drugie powtarzaj zdania, które stanowią dla Ciebie problem, podkreślając to miejsce, w których popełniłeś wcześniej błąd, by mózg łatwiej nauczył się prawidłowych wersji.

Po trzecie pamiętaj, że każdy popełnia błędy, szczególnie na początku nauki i nie stresuj się nimi tak bardzo. Im bardziej jesteś zestresowany, tym łatwiej się pomylić.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.