Latanie w tunelu aerodynamicznym to niesamowita rozrywka przeznaczona dla każdego, kto lubi adrenalinę. To ciekawa alternatywa dla skoków spadochronowych, ponieważ w trakcie lotu w aerotunelu możemy doznać takiego samego uczucia – swobodnego spadania. Teraz z lotów w tunelu można skorzystać także w Katowicach, gdzie niedawno został otwarty jeden z najnowocześniejszych tunelu tego rodzaju. Warto go przetestować!

Tunele aerodynamiczne wielu z nas przypominają badania aerodynamiki, ale tak naprawdę używane są one również w innych celach. Tunel o pionowej konstrukcji jest stosowany z kolei jako wsparcie treningów spadochroniarskich. Loty w takich tunelach są jednak dostępne nie tylko dla zawodowych skoczków czy dla uczniów, ale również dla tych, którzy nie mają żadnego szczególnego doświadczenia w tej dziedzinie i po prostu chcą poczuć na własnej skórze ogromny pęd powietrza i dowiedzieć się, jak to jest, gdy spada się w przestworzach.

W aerotunelach montowane są ogromne wentylatory, które potrafią rozpędzić powietrze do 300 kilometrów na godzinę. Tak duża prędkość powoduje, że człowiek może unieść się wtedy w górę i poczuć, jakby spadał w powietrzu – tak jak przy swobodnym spadaniu podczas skoków spadochronowych. Jednak w przypadku lotów w aerotunelu możemy „polatać” przez jeszcze dłużej i dodatkowo taniej.

Standardowy czas lotu w tunelu to 3 minuty. Osobie bez wiedzy w omawianej dziedzinie może wydawać się, że to bardzo krótko, ale powinniśmy wskazać, że czas swobodnego spadania w przypadku lotów w aerotunelu jest kilkukrotnie dłuższy niż dla skoków spadochronowych. Przy skoku ze spadochronem swobodne spadanie trwa od 30 do 60 sekund w zależności od wysokości wyskoku. W związku z tym w aerotunelu możemy bawić się dłużej – to ważne szczególnie dla osób trenujących, ponieważ mogą spędzić w tunelu dłuższy czas i ćwiczyć wygodniej niż w przypadku skoków spadochronowych.

Do wzięcia udziału w locie w tunelu aerodynamicznym nie potrzebujemy żadnego szczególnego przygotowania. Musimy na początku wykonać rezerwację – możemy zrobić to on-line, a potem przyjechać na miejsce, aby wziąć udział w locie. Otrzymujemy wtedy specjalny kombinezon z kaskiem oraz bierzemy udział w krótkim przeszkoleniu bezpieczeństwa informującym o tym, jak powinniśmy zachowywać się w tunelu. Nie będziemy w nim jednak cały czas sami, ponieważ będzie tam stale jeden z pracowników obsługi zawsze gotowy do pomocy.

Cena za 3-minutowy lot w tunelu aerodynamicznym to około 250 złotych. Gdy będziemy chcieli polatać dłużej lub też zaprosić na loty znajomych czy rodzinę, wtedy możemy otrzymać dodatkowe rabaty. Możemy też zakupić voucher upominkowy i przekazać go komuś jako jedyny w swoim rodzaju prezent. Będzie świetnym pomysłem na urodziny, ślub czy na wieczór kawalerski lub panieński.

Na loty w tunelu aerodynamicznym zaprasza Profly Flyspot z Katowic. To tutaj można spełnić swoje marzenia o szybowaniu w przestworzach bez żadnego ryzyka.

Leave a Reply

Your email address will not be published.