Wyjeżdżasz na urlop zagraniczny i szukasz możliwości zakupu euro po korzystnym kursie? A może spłacasz kredyt we franku szwajcarskim i chcesz oszczędzić na racie? Nowe możliwości zapewniają kantory internetowe, w których można bezpiecznie i tanio kupić waluty.
kantory internetowe

Skąd boom na kantory internetowe?

Początek dynamicznej ekspansji kantorów internetowych można datować na 2011 rok, kiedy polskie ustawodawstwo umożliwiło spłatę kredytów walutowych w walucie kupionej poza bankiem. Uchwalono wówczas tzw. ustawę antyspreadową, która pozwoliła na uniknięcie zawyżonych kursów ustalanych przez kredytodawców. Dzięki temu miliony Polaków zyskały możliwość oszczędzania setek złotych w skali roku, co przy szalejącym kursie franka szwajcarskiego okazało się zbawienne dla dużej grupy osób. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele e-kantorów pozwalających bezpiecznie i tanio wymieniać waluty całkowicie online.

Czy to się opłaca?

Wymiana walut przez internet pozwala uzyskać duże oszczędności ze względu na to, że e-kantory opierają się na najniższym spreadzie oraz realnych notowaniach rynku Forex. To dlatego kursy dolara, funta czy franka są tak korzystne i ich zakup wiąże się ze sporymi oszczędnościami, np. w przypadku osób posiadających kredyty w obcej walucie. Ile można w ten sposób zyskać? Wszystko zależy od rodzaju waluty, aktualnego kursu oraz innych czynników. Według serwisu ergokantor.pl, w drugiej połowie listopada 2016 r. na zakupie 100 franków szwajcarskich można było zyskać ok. 15 zł w porównaniu z kursami oferowanymi przez najpopularniejsze banki działające w naszym kraju. Czy to dużo? W skali roku nawet niewielkie sumy oznaczają spore oszczędności, warto więc korzystać z wymiany walut online, zwłaszcza, że usługi wielu e-kantorów są bezpłatne.

Wymieniaj waluty bez wychodzenia z domu

E-kantory pozwalają nie tylko oszczędzać pieniądze, ale również czas. Transakcje mogą być dokonywane 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, a księgowanie przelewów w większość przypadków odbywa się w dni robocze między 8.00 a 17.00 – tak właśnie funkcjonuje wspomniany wcześniej serwis Egrokantor, który jest jednym z liderów polskiego rynku kantorów internetowych. Nie trzeba już stać w kolejce do kantoru czy obawiać się o swoje bezpieczeństwo – przemieszczanie się z dużą ilością gotówki może być ryzykowne. Nowoczesne serwisy internetowe zapewniają całkowity komfort i wygodę. Nad bezpieczeństwem wykonywanych transakcji czuwają specjalistyczne systemy informatyczne, które szyfrują połączenia, a każdy zarejestrowany w serwisie klient ma przypisany indywidualny profil.

Jak skorzystać z usług e-kantoru?

Chcesz oszczędzić na racie kredytu we franku? Wyjeżdżasz za granicę? Skorzystaj z oferty kantoru internetowego, a nie zawiedziesz się. Wystarczy, że założysz konto walutowe (wiele jest bezpłatnych). Potrzebne jest także konto złotówkowe, z którego przelejesz środki kantorowi. Po dokonaniu transakcji serwis odeśle Ci odpowiednią sumę pieniędzy na rachunek walutowy. Obsługa e-kantoru jest bardzo prosta, a praktyczne kalkulatory dostępne na stronie pozwalają szybko zweryfikować, ile oszczędzimy na kupnie waluty.

Leave a Reply

Your email address will not be published.