Niezależnie od tego, czy podróżuje się do Katowic w celach zawodowych czy prywatnych, potrzebuje się miejsca do przenocowania. Nie zawsze będzie to hotel. Tańszą ofertę mają hostele. Gdzie znajdują się w stolicy Górnego Śląska? W jakich hostelach w Katowicach można przenocować?

Hostel Rynek 7

Pierwszym z miejsc, w którym można przenocować w Katowicach jest Hostel Rynek 7. Nazwa jest tutaj nieprzypadkowa, bowiem znajduje się on właśnie przy najważniejszym placu w mieście. Omawiany hostel w Katowicach przy Rynku poznasz na www.noclegi-katowice.com.pl. To właśnie z tej witryny dowiesz się, tego, co najważniejsze. Hostel oferuje 80 miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i pięciosobowych. Na miejscu jest możliwość skorzystania z bezpłatnego WiFi, wspólnej kuchni. Recepcja jest czynna całą dobę. Do dyspozycji klientów są napoje ciepłe i zimne, ręczniki oraz śniadanie kontynentalne. Istnieje opcja wykupienia dodatkowych posiłków, a nawet wynajęcia sali konferencyjnej. Co więcej, obsługa oferuje budzenie na życzenie, a także przechowalnię bagażu dla gości.

Hostel Katowice Centrum

Hostel Katowice Centrum znajduje się 200 metrów od dworca PKP przy ulicy Andrzeja 19. Oferuje miejsca noclegowe w pokojach jedno-, dwu-, trzy-, cztero-, sześcio- i ośmioosobowych. Oprócz tego dla gości udostępniony jest salon z telewizorem, kuchnia, przechowalnia bagażu, dostęp do bezprzewodowego internetu. Klienci mogą również bezpłatnie przygotować sobie kawę i herbatę, a także wypożyczyć w recepcji suszarkę do włosów. Na miejscu jest bezpłatny parking, ale z ograniczoną ilością miejsc, wymaga więc rezerwacji.

Hostel Sentral

Przy ulicy Mickiewicza 22/3, a więc zaledwie 200 metrów od Rynku znajduje się Hostel Sentral. Dysponuje pokojami jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i sześcioosobowymi. Osoby wynajmujące pokoje mają możliwość skorzystania ze wspólnej łazienki z prysznicem. W hostelu jest też kuchnia z lodówką, czajnikiem elektrycznym i innymi sprzętami, naczyniami oraz akcesoriami, które pozwalają na samodzielne przygotowanie posiłków. Goście mają również dostęp we wszystkich pomieszczeniach do bezpłatnego WiFi.

Hostel Jopi

Nieco dalej, bo przy ul. Plebiscytowej 23 znajduje się Hostel Jopi. Od dworca kolejowego w Katowicach dzieli go 300 metrów. Wynająć można łóżko w pokojach wieloosobowych, a także pokój dwuosobowy, trzyosobowy, czteroosobowy. W zależności od wybranej opcji do dyspozycji jest prywatna lub wspólna łazienka. Gościom udostępnione jest bezpłatnie bezprzewodowe WiFi oraz kawa i herbata. Ponadto na miejscu są komputery z dostępem do internetu, dobrze wyposażony aneks kuchenny, dzięki czemu samodzielnie można przygotować posiłki. Klienci mogą też wypożyczyć ręczniki, sprzęt do prasowania, a za dodatkową opłatą – skorzystać z pralki.

Kaktus Guest House

Tuż obok Hostelu Jopi znajduje się Kaktus Guest House, położony jest przy ulicy Plebiscytowej 21/3. Na miejscu na gości czekają noclegi różnego typu, zarówno w pokojach czteroosobowych, rodzinnych, jak i dwuosobowych o dużym metrażu. Część pokoi posiada własną łazienkę, balkon. Na miejscu goście mogą skorzystać z dobrze wyposażonej kuchni, w której będą mogli przygotować posiłki. W pokojach znajduje się telewizor, czajnik elektryczny.

Powyżej przedstawionych zostało 5 hosteli, które znajdują się w pobliżu Rynku i dworca PKP w Katowicach. Oczywiście miejsc, w których można przenocować w Katowicach jest znacznie więcej, jednak jak wiadomo – dla większości turystów i osób odwiedzających stolicę Górnego Śląska w celach służbowych, lokalizacja blisko centrum jest bardzo ważna.

Leave a Reply

Your email address will not be published.