Badania prenatalne coraz częściej stają się standardem podczas prowadzenia ciąży. Pozwalają one na wykrycie chorób wrodzonych i wad genetycznych, takich jak zespół Downa czy Turnera. W niektórych przypadkach są one refundowane przez NFZ i można je zrobić w gabinetach ginekologicznych. Gdzie zatem wykonać badania prenatalne na Śląsku?

Centrum Medyczne Sante Clinic

Centrum Medyczne Sante Clinic ma w swojej ofercie szereg badań skierowanych do przyszłych mam. O tym, dlaczego są one tak ważne podczas ciąży i kto powinien z nich skorzystać, można przeczytać na stronie centrum http://www.sante-cm.pl/badania_prenatalne, gdzie badania te zostały szczegółowo omówione. Wśród podstawowej diagnostyki prenatalnej wymienić można USG 2D, 3D i 4D. Są one zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne dla dziecka. Pozwalają ocenić wielkość i kształt części ciała, łożyska, struktur anatomicznych płodu itd. Dostępne są także badania biochemiczne, w tym test podwójny PAPP-A i B-hCG. Pozwala on na wczesne wykrycie wad rozwojowych w I trymestrze ciąży. Powinno się go wykonywać w 11 – 13 tygodniu ciąży. W Centrum Medycznym Sante Clinic badania prenatalne wykonywane są w ramach NFZ (po przedstawieniu skierowania od ginekologa) lub prywatnie (bez skierowania).

Placówka medyczna mieści się w Sosnowcu przy Alei Wolności 6.

kobieta w ciąży

Gyncentrum

Gyncentrum oferuje szereg badań prenatalnych dla przyszłych mam. Wśród nich są zarówno te bezinwazyjne, jak i inwazyjne. W Gyncentrum można wykonać USG zaawansowanym ultrasonografem Voluson E10, które pokazuje bardzo realistyczny obraz i pozwala ocenić stan dziecka. Oprócz tego, dostępne są także testy: NIFTY, HARMONY, podwójny i potrójny. Jeśli wykażą one nieprawidłowości lub lekarz będzie miał co do wyników wątpliwości, można zdecydować się na badanie inwazyjne płodu, czyli amniopunkcję.

Gyncentrum zlokalizowane jest w Katowicach przy ulicy Żelaznej 1.

Centrum Medyczne Femina

Centrum Medyczne Femina ma w ofercie wiele badań, jakie mogą wykonać kobiety w ciąży. Wśród nich wymienić można USG 4D, UKG serca płodu, test podwójny i test potrójny. Kobiety mogą skorzystać także z konsultacji lekarskiej genetycznej, która rozwieje ich wątpliwości i ukierunkuje dalsze rozpoznanie. Jeśli otrzymane wyniki badań nie będą jednoznaczne i specjalista zaleci rozszerzenie diagnostyki, w centrum medycznym będzie można wykonać także inwazyjne badania prenatalne.

Centrum Medyczne Femina znajduje się przy ulicy Kłodnickiej 23 w Katowicach.

Centrum Medyczne Olmedical

W Centrum Medycznym Olmedical badania prenatalne wykonywane są urządzeniami najlepszej jakości. Kobiety, które zdecydują się na USG 4D, będą mogły skorzystać z nowoczesnego ultrasonografu Voluson E6. Dzięki niemu będzie można wykryć wiele wad wrodzonych i sprawdzić, jak rozwija się dziecko. Oprócz standardowego USG, w Centrum Medycznym Olmedical wykonuje się także szereg badań biochemicznych. Dostępna jest także diagnostyka inwazyjna, w tym biopsja kosmówki i amniopunkcja.

Centrum Medyczne Olmedical mieści się przy ulicy Krynickiej 1/3 w Częstochowie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.