Podstawowym pytaniem, które sobie zadajemy, chcąc monitorować własną posesję lub działkę, jest to o zminimalizowanie widoczności sprzętu rejestrującego. Wiele z nich po prostu rzuca się w oczy i jest mało wytrzymała na warunki panujące w naszym, często surowym, klimacie.

Gdy na terenie naszej własności dochodzi do włamania, kamera może pełnić rolę odstraszającą. Widząc kamerę, doświadczony przestępca może poruszać się tak, by znajdować się poza polem widzenia sprzętu rejestrującego obraz naszego mienia. Czymś, co uczyni takie rozważania bezzasadnymi jest fotopułapka.

Pułapka na złodzieja

Dzięki barwom maskującym i prostemu montażowi możemy ją zainstalować w bardzo wielu miejscach. Nie oszukujmy się, te, w których monitoring jest najmniej widoczny, często są ciężko dostępne. Właśnie tam zainstalowana fotopułapka dostarczy nam materiałów wysokiej jakości na wypadek niebezpieczeństwa. Włączy się ona w momencie wykrycia najmniejszego ruchu. Staje się to możliwe, dzięki systemowi detekcji ruchu, aktywującego się podczas wtargnięcia danej osoby na określony obszar.

Obraz lub film, zależnie od naszych ustawień, pozwoli nie tylko na pozyskanie dowodów na wypadek kradzieży, ale i szybką reakcję oraz wypłoszenie złodzieja, gdy akurat jesteśmy w domu. Nagrane materiały zostaną bowiem dostarczone na wskazany adres mailowy lub urządzenie mobilne.

Niesprzyjające warunki to już nie problem

Urządzenie działa także w ciemnościach, co umożliwiają diody podczerwieni. W ten sposób monitoring nie zdradza swojego położenia, dostarczając nam danych o każdej porze dnia i nocy. Fotopułapce nie straszne są opady, ponieważ jest ona wodoszczelna. W poprawnym funkcjonowaniu nie przeszkodzi jej śnieg, deszcz czy upały.

Wymiana baterii? Spokojnie, jeszcze jest na to czas

To nie jedyne okoliczności, w których sprzęt nie zaprzestaje działania. Wytrzymuje on bardzo niskie temperatury, nawet do -30 st. C. Choć kradzież w takich warunkach jest zjawiskiem raczej rzadko spotykanym, to nie zmuszają nas one do zdejmowania fotopułapki w chwili, gdy na zewnątrz panuje mróz.

Czujnik detekcji ruchu w zasadzie obliguje nas do podładowania baterii sprzętu rejestrującego raz na parę miesięcy. W zależności od modelu, będziemy musieli tego dokonać zaledwie raz na 2 lub nawet 6 miesięcy. To skutek uaktywniania się fotopułapki tylko wtedy, kiedy dochodzi do wykrycia ruchu. Jeśli wyposażymy urządzenie w ogniwo słoneczne, jej działanie może znacząco zostać wydłużone. W sprzyjających warunkach nawet w nieskończoność.

Wreszcie, tego rodzaju monitoring, którego sprzedaż prowadzi sklep AlfaTronik, nie będzie narażony na zniszczenie przez wandala, który może pokusić się o likwidację dowodów swojego przestępstwa. Jakżeby się zdziwił, gdyby dowiedział się, że wzmocniona obudowa ochroni fotopułapkę przed np. rzuconym kamieniem.

Posiadając dyskretny, a zarazem funkcjonalny monitoring naszej posesji, możemy na niej bez większych obaw zostawić samochód, rowery, zabawki naszych dzieci czy zestaw grillowy. Fotopułapka zawiadomi prawie natychmiastowo o niepożądanej osobie, co prowadzi do zapewnienia bezpieczeństwa nas samych i wszelkiej własności. Dzięki niej zyskujemy możliwość szybkiej reakcji lub identyfikacji sprawcy ewentualnych zniszczeń, kiedy znajdujemy się kilometry od naszego domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.