Dieta pudełkowe

Zdrowe odżywianie potrafi być przytłaczające. Należy dobrać odpowiednie porcje, odpowiednie składniki, nie smażyć, nie jeść za dużo białego pieczywa, pamiętać o witaminach i składnikach mineralnych, nie jeść za dużo kalorii…lista nie ma końca. Na szczęście nie musisz sam przez to przechodzić. Możesz wybrać dietę pudełkową i zostawić decyzje specjalistom. Ty musisz tylko zdecydować, którą dietę wybrać. Jak to zrobić?

Zapoznaj się z ofertami na rynku i dobierz je do swoich potrzeb

Firm cateringowych jest więcej z roku na rok. Niektóre specjalizują się w dostawach do firm, niektóre są skierowane do alergików, sportowców, a nawet kobiet w ciąży. Podczas tego kroku musisz się zastanowić, jaki chcesz osiągnąć cel. Czy chodzi Ci o zrzucenie wagi? Zbudowanie masy mięśniowej? Chcesz poprawić swoje wyniki badań – cholesterol, glukozę, wyniki tarczycowe? A może po prostu chcesz zaoszczędzić czas na gotowaniu. Bazując na Twoich potrzebach, wybierz odpowiednią firmę i dietę. Nie ma też problemu, jeżeli jesteś wegetarianinem albo weganinem – obecnie firmy cateringowe proponują też bezmięsne jadłospisy.

Firmy oferują wachlarz kaloryczności – od 1200 do nawet 3000 kalorii, Wszystko zależy od Twojego zapotrzebowania. Dietetyk pracujący dla firmy doradzi Ci i pomoże wybrać wariant odpowiedni dla Ciebie.

Zapoznaj się z przykładowym menu

Wiele informacji uzyskasz, czytając przykładowe menu. Zazwyczaj firmy cateringowe planują swój jadłospis na cały tydzień. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na różnorodność. W ciągu tygodnia nie powinno się powtarzać ani jedno danie (w wielu firmach nie powtarza się nawet w ciągu miesiąca). Zwróć też uwagę na wykorzystywane produkty, powinny być one zgodne z sezonem. Wiosną powinny to być szparagi lub botwinka, latem truskawki, borówki, fasolka szparagowa, a jesienią dynia lub śliwki. Jadłospis ułożony zgodnie z sezonowością warzyw i owoców oznacza, że dietetyk odpowiedzialny za tworzenie diety https://bedietcatering.pl/katowice/ ma dużą wiedzę na temat żywienia i dietetyki. Korzystanie z produktów występujących w danym sezonie i regionie przekłada się na krótszy czas transportu, a co za tym idzie lepszą wartość odżywczą, lepsze zachowanie witamin i składników mineralnych. Świeże produkty mają też niższy indeks glikemiczny, a tym samym są wskazane dla osób z cukrzycą.

Zbilansowana dieta powinna zawierać oprócz warzyw i owoców, ryby, rośliny strączkowe, nabiał, orzechy, kasze i inne produkty pełnoziarniste. Warto zwrócić też uwagę na wykorzystanie przypraw: bazylii, kardamonu, kurkumy, cynamonu, chilli i wielu innych. Różnorodna dieta to złoty środek w utrzymaniu zdrowia i wagi, dlatego nasza dieta powinna być możliwie najbogatsza.

Dowiedz się też czy firma ma opcję wyeliminowania niektórych produktów. Jeżeli masz alergie lub nietolerancje, możesz o nich powiedzieć dietetykowi – możliwe, że uda się usunąć niektóre produkty z jadłospisu i zastąpić je innymi. Możesz też zapytać dietetyka o jakiekolwiek inne wątpliwości – odpowie na Twoje pytania i udzieli Ci profesjonalnych informacji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.