Katowice to największe miasto w województwie Śląskim. Poruszanie się po nim i po jego okolicach zatem nie jest łatwe i wymaga sporej ilości zaangażowania, dlatego też warto zapoznać się z ofertami wypożyczalni samochodów. Dzięki wypożyczeniu samochodu możliwe jest szybkie i bezproblemowe poruszanie się po mieście oraz okolicznych miejscowościach. Jakimi kryteriami kierować się by wypożyczalnia samochodów, którą wybierzemy w mieście Katowice, była najlepsza?

Umiejscowienie wypożyczalni

Oczywistym jest, że umiejscowienie wypożyczalni jest jednym z najważniejszych kryteriów, które maja wpływ na nasz wybór. Firma, które wynajmuje auta na lotnisku w Pyrzowicach, ma przewagę nad tą, która swą siedzibę ulokowała np. na Ligocie. Podróżni wysiadający z samolotu od razu skierują swe kroki do odpowiadającego im auta. Nawet jeśli inna firma będzie miała korzystniejsze ceny, bliskość i możliwość szybkiego dokonania transakcji będzie przemawiała za tą, która znajduje się bliżej. Nie warto zatem pokonywać wielu kilometrów, by znaleźć odpowiadająca ofertę, ponieważ najlepiej skorzystać w tej, która mieści się najbliżej naszego punktu docelowego. Nie tracimy dzięki temu czasu. A czas to pieniądz.

Flota

Bardzo ważne jest to, jakie auta znajdują się we flocie wypożyczalni. Warto zwrócić uwagę na wiek samochodów, na ich stan techniczny. Samochody w wypożyczalni powinny być co jakiś czas wymieniane a ich stan nienaganny. Sytuacja, w której auto tuż po wypożyczeniu się psuje jest nie do pomyślenia. Ponadto sprawdzić można także czy w ofercie znajdują się samochody z automatyczną skrzynią biegów. Ich obecność jest pozytywnie postrzegana, ponieważ świadczy to o unowocześnianiu i nabywaniu nowych pojazdów. Flota jest zazwyczaj do podejrzenia na stronie internetowej. Istotne jest także to, by w ofercie wypożyczalni znajdowały się auta różnej klasy, by nie ograniczać się jedynie do tych bardzo drogich lub tych tańszych jednak niskiej klasy.

Możliwość podróży między miastami

Jest to jedna z ważniejszych kwestii, które warto wziąć pod uwagę, wybierając wypożyczalnie, czyli możliwość wypożyczenia auta w jednej miejscowości i oddanie jest w innej. Takie możliwości dają jedynie duże firmy, które posiadają kilka filii rozrzuconych po całym kraju. Jest to bardzo atrakcyjna dla wypożyczającego funkcja, która pozwala na bezproblemowe podróżowanie po kraju. Z reguły ceny takich transakcji są na tyle atrakcyjne, że opłacają się bardziej niż przejazd pociągiem, czy samolotem.

Polecamy ofertę jaką prezentuje wypożyczalnia samochodów Katowice.

Leave a Reply

Your email address will not be published.