Dariusz Zejc - wieczór poezji

Miejski Dom Kultury „Południe” zaprasza na wieczór poezji w dniu 22 października 2010 o godz. 17:00. Swoje wiersze zaprezentuje Dariusz Zejc.

Dariusz Zejc to lekarz, doktor nauk medycznych, chirurg naczyniowy, członek Polskiego Towarzystwa Pisarzy Lekarzy, autor tomików wierszy: „Widok na ogród japoński” 2003, „On jest mój” 2004, „Siedem talentów” 2005, „Drzewo Rodzaju” 2006, „La vista al jardin japones” 2006, „Zimą w Meridzie” 2007. Przez kilka lat mieszkał i pracował w Hiszpanii, w Szpitalu Infanta Cristina, na Oddziale Chirurgii Naczyń i Angiologii w Badajoz, stąd hiszpański tomik „La vista al jardin japones” i „Zimą w Meridzie”, w całości napisany w ruinach rzymskiego teatru z 7 roku p.n.e. Autor jest również wokalistą i gitarzystą stworzonego przez siebie zespołu Śląskie Ministerstwo Bluesa, twórcą wszystkich piosenek zespołu. W roku 2009 kapela wystąpiła na Rawa Blues Festival.

Miejsce: MDK „Południe” filia w Piotrowicach, ul.Jankego 136

5 Responses to "Dariusz Zejc – wieczór poezji"

 1. Kasia  22 listopada 2010

  Byłam na wieczorze poezji p. Dariusza. Przeżyłam niezapomniane chwile, było uroczyście, refleksyjnie, smakowicie, po prostu pięknie. Zostałam posiadaczem tomiku wierszy pt. Podróż do Sieny. Naprawdę polecam. Pan Dariusz wydał również swoją pierwszą powieść sensacyjno historyczną pt. Manuskrypt Voynicha. I znowu mnie pozytywnie zaskoczył:).

  Odpowiedz
  • Ktosiek  24 listopada 2010

   Ok, ale czy aby na pewno Kasia?

   Odpowiedz
   • Krystyna  25 listopada 2010

    Do Ktośka – pomyliłeś się – nie Kasia, tylko Krystyna. Jestem związana z Piotrowicami i MDK. A Ty jak nie masz nic do powiedzenia, to nie zabieraj głosu. Może kierują Tobą jakieś niskie pobudki?

    Odpowiedz
    • Ktosiek  19 lipca 2012

     Pani KasioKrystyno, jak była Pani zdolna do zrozumienia zawiłych meandrów poezji Pana Darka skoro nie jest pani zdolna przeczytać ze zrozumieniem prostego zdania – pytania zadanego przeze mnie? Otóż na końcu mojego pytania mamy imię Kasia (którym podpisała Pani swą pierwszą entuzjastyczną wypowiedź) w mianowniku. Oznacza to, że w moim pytaniu nie poddaję w wątpliwość talentów Pana Zejca, tylko to, czy Pani ma na imię Kasia. Gdybym użył wołacza – „Kasiu” ooo wtedy co innego. Kapewu? W dodatku miałem chyba rację, bo sama Pani przyznała, że nie jest Kasią a Krystyną:)

     Odpowiedz
 2. Adam  9 stycznia 2012

  Wpadłem tu w sumie przypadkiem:)
  Czy Pan Dariusz jest chirurgiem ? Moja znajoma mówiła mi, że to dobry chirurg a tu się okazuje że także poeta:)

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.