Biegiem do Lata 2012

W dniu 26 maja 2012 roku obędzie impreza plenerowa w Piotrowicach pod nazwą : „Biegiem do lata”, która organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum nr 20 w Katowicach oraz Fundację „Bliżej serca”. Każdy uczestnik w wieku od 13 do 18 lat będzie miał do pokonania dystans 3 kilometrów podążając ścieżkami terenu Parku Zadole. Rozpoczynamy spod amfiteatru. Wszystkich chętnych zapraszamy na start o godz. 11.00. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze przybycie celem rejestracji uczestników, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.

Zwycięstwo na piotrowickim Kolejarzu – Rawa Katowice wraca do gry!

W niedzielę, 13 maja, baseballiści Rawy Katowice gościli na własnym boisku w ramach rozgrywek Śląskiej Ligi Baseballu drużynę Gepardów Żory. Dla obu drużyn było to czwarte spotkanie w ramach śląskich rozgrywek, w których jak do tej pory nie udało się zwyciężyć. Stawką meczu było czwarte miejsce w tabeli.

Festiwal Tłoki 2012

26 i 27 maja w Old Timers Garage odbędzie się pierwsza edycja festiwalu muzyczno/teatralnego Tłoki. W ramach pierwszego dnia festiwalu zorganizowany zostanie konkurs poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Tego dnia zaproszeni do udziału artyści walczyć będą o cenne nagrody w tym o statuetkę złotego, srebrnego i brązowego tłoka.