II Turniej Absolwenta SP 27

Dnia 4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 27 w Katowicach na Osiedlu Odrodzenia odbędzie się II Turniej Absolwenta SP 27. Zawody przeznaczone są dla wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli coś wspólnego z sekcjami koszykarskimi w Piotrowickiej szkole, byli członkami klubów Rozwój Katowice, Manhattan 27 Katowice oraz UKS SP 27 Katowice i trenowali na sali szkolnej.

Okradali kobiety w Piotrowicach

Do idącej ulicą kobiety podjeżdżali samochodem marki Suzuki Swift koloru zielonego. Otwierali okno, wyrywali torebkę i uciekali. Dwaj 19-latkowie podejrzani o blisko 70 takich kradzieży w katowickich dzielnicach Ligota i Piotrowice oraz w Mikołowie zatrzymali policjanci z Komisariatu IV. Wszystkie osoby, które były ofiarami takich kradzieży i faktu tego nie zgłosiły organom ścigania, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu IV w Katowicach ulica Policyjna 7, telefon 32 202-8525 lub 32 200-3750.

Hale ciepłowni zniknęły

Dwie hale dawnej ciepłowni, umiejscowione za kościołem przy osiedlu Manhattan zniknęły niedawno z powierzchni ziemi. Po dwóch stalowych konstrukcjach pozostał tylko komin. Na tym ternie odbywają się prace porządkowe.

Monitoring osiedla Manhattan

Spółdzielnia mieszkaniowa Silesia od pewnego czasu realizuje program z lokalnym dostawcą telewizji kablowej. Program polega na umieszczeniu kamer monitoringu na os. Odrodzenia, pierwsze kamery mają być montowane tak, aby obejmowały place zabaw na osiedlu i tak właśnie jest. Na obecną chwilę na osiedlu zamontowane są trzy kamery monitoringu, a ostatnią zamontowano w sobotę.

Most pozostanie zamknięty

Oficjalne informacje płynące z Urzędu Miasta są smutne. Most będzie nadal zamknięty. Problemowa kładka stanowi własność Polskich Kolei Państwowych S.A. i została wyłączona z użytkowania przez spółkę PKP, ze względu na zły stan techniczny oraz brak środków finansowych na wykonanie remontu umożliwiającego jej bezpieczne użytkowanie.

Spotkanie z Radnymi w sprawie przebudowy Braci Wiechułów

W dniu 14 kwietnia odbyło się spotkanie pracowników Urzędu Miasta Katowice z mieszkańcami Ochojca i Piotrowic w sprawie przebudowy ulicy Braci Wiechułów. Posiedzenie miało miejsce w Gimnazjum nr 19 i trwało 3 godziny. Spotkanie prowadziła Radna Miasta Katowice Stanisława Wermińska.