Nowe centrum handlowe w Piotrowicach

TUP Property SA uzyskała pozwolenie na budowę pawilonu handlowo-usługowego o powierzchni 3,3 tys. mkw. w Katowicach przy ul. Bażantów. Przypomnijmy. Ponad dwa lata temu inwestycja budowy nowego osiedla Forest Hill została zablokowana, o czym bardzo szeroko zostało napisany na naszym portalu.

Otwarcie wystawy malarstwa Małgorzaty Kacperek

Otwarcie wystawy malarstwa Małgorzaty Kacperek

MDK „Południe”, ul.Jankego 136 Piotrowice, 16 stycznie 2011, godz. 16.00 Urodzona w Mysłowicach. Studiowała malarstwo w pracowni profesora Jerzego Dudy-Gracza. Dyplom uzyskała w 1979 roku na Wydziale Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Maluje pejzaże i martwe natury, głównie w technice olejnej i suchej pasteli. Uczestniczka wielu plenerów artystycznych. Prace w zbiorach prywatnych […]

Akcja „Zima w Mieście 2011”

Akcja „Zima w Mieście 2011”

MDK „Południe” w Katowicach Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do naszych filii w Kostuchnie, Piotrowicach, Murckach oraz Zarzeczu i skorzystania z tegorocznej oferty imprez w ramach akcji „Zima w Mieście 2011”.  Proponujemy m.in. spotkania z Markiem Szołtyskiem, warsztaty muzyczne, plastyczne i przyrodnicze, spektakl teatralny oraz zabawę w „Nibylandii”.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w …Garażu

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia 2011 roku WOŚP zagra, zaśpiewa i zatańczy w katowickim Old Timers Garage, przy ul. Jankego 132.

Start o godzinie 12.00.

W programie: atrakcje dla dzieci, koncerty rockowe, klimatyczne i wokalne, występy taneczne, licytacje przedmiotów, pokazy makijażu, ratownictwa medycznego, badanie wzroku.