Mieszkańcy – sami zaproponujmy zmiany!

Drodzy mieszkańcy. Mamy okazję aby samemu ukształtować rozwój naszej dzielnicy (administracyjnie to Piotrowice i Ochojec) w nadchodzącym roku. W czerwcu na posiedzeniu Rady Jednostki Pomocniczej będą formułowane wnioski do budżetu miasta na rok 2011 dotyczące niezbędnych inwestycji i remontów w Piotrowicach i Ochojcu.

Wieczór pamięci wielkich Polaków…

MDK “Południe” w Piotrowicach, ul.Jankego 136 28 maja 2010, godz. 17.00 Występ młodzieży z Gimnazjum nr 19 im. H.Sławika. W programie: fragmenty dzieł Jana Pawła II, utwory F. Chopina, wykład ks. Józefa Panka „Jan Paweł II i jego nauka”.

„Sny Malarzy – Sny Poetów” Literatura – Obrazy – Psychologia – Artyści

MDK „Południe” w Piotrowicach, ul.Jankego 136 14 maja 2010. godz. 17.00 Warsztaty Twórcze Cykl spotkań mających na celu przyjemne spędzenie czasu w towarzystwie sztuki, zapraszający do swobodnej ekspresji twórczej, dzielenia się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami, a przede wszystkim zachęcający do pisania utworów zainspirowanych obrazami malarskimi. Wstęp wolny.

Joga w Piotrowicach

MDK „Południe” ul.Jankego 136, [email protected], tel. 32 205 92 81 Zapraszamy na zajęcia jogi prowadzone przez Rnajita Singha, dyplomowanego instruktora jogi. Zajęcia odbywają się na różnych poziomach zaawansowania w każdy czwartek o 16.30 – 18.30.

Wernisaż malarstwa Edyty Rutkowskiej

23 maja 2010, godz. 16.30 MDK „Południe” w Piotrowicach, ul.Jankego 136 W jej pracach najistotniejsza jest przyroda – ciepłe i chłodniejsze tony. Czerpie z tradycji realizmu i impresjonizmu. Obrazki te są łagodne i „wydobywają” z rzeczywistości to, co znajome – urokliwe stateczki, drewniane chałupy, wodospady, jeziora, kwiaty. Wystawa czynna do września 2010.