Willa nad Potokiem

Deweloperzy prześcigają się w ofertach mieszkaniowych ale w Piotrowicach nie ruszają tego typu inwestycje. Jedną z ciekawszych ofert, jakie miały się pojawić na rynku mieszkaniowym jest osiedle Willa nad Potokiem.

Trzęsienia ziemi w Piotrowicach

Dzisiejsza informacja jest z zakresu ciekawostek o Piotrowicach. Trzęsienia ziemi były i są zjawiskami powszechnymi na naszej planecie. Na szczęście nie każde jest bardzo silne. Siłę wstrząsu najczęściej określamy w tak zwanej skali Richtera. Na podstawie pomiarów amplitudy drgań sejsmicznych szacujemy energię wyzwoloną w czasie trzęsienia.

Remont ulicy Radockiego

W nawiązaniu do wcześniej podanej informacji o planowanych remontach dróg na osiedlu Odrodzenia rozszerzamy wcześniej opublikowaną informację.

Kondolencje od japońskiego astronauty – projekt ARISS

Kondolencje dla Polaków przekazał dziś rano japoński astronauta znajdujący się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Podczas seansu łączności zorganizowanego przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 3 w Piotrowicach Soichi Noguchi przekazał wyrazy współczucia dla polskich obywateli.

Stadion lekkoatletyczny Kolejarz

Na piotrowickim obiekcie sportowym wychowywała się i rozwijała swoją tężyznę fizyczną nasza młodzież. Tutaj ćwiczyli i zdobywali swoje szlify słynni sportowcy: mistrz olimpijski Jerzy Chromik (mistrz świata na dystansie 3 000 metrów z przeszkodami i na długich dystansach), Wanda Kaczmarczyk (olimpijczyk we florecie pań), Henryk Nielaba (olimpijczyk florecista).