Kompleks sportowy KOLEJARZ

W nawiązaniu do dużego zainteresowania tematem stadionu „Kolejarz” usytuowanego przy ulicy Asnyka podaję kilka informacji. Stadion zajmuje powierzchnię ponad 4 000 m2. Teren „Kolejarza” wraz z przynależnymi działkami to 10 ha terenu położonego na Zadolu i stanowiącego własność PKP.

Przede wszystkim liczy się (prestiż)

Pełnomocniczka prywatnej firmy Millenium Inwestycje chce, by radni Katowic nadali nazwę Pijarska nowej uliczce na słynnym i cieszącym się prestiżem osiedlu Bażantów. Właśnie przy tej ulicy ma powstać podstawówka i gimnazjum, które poprowadzi zakon pijarów.

Przebieg i realizacja projektu REURIS (Revitalisation of Urban River Spaces)

Od kilku tygodni, nasz portal aktywnie uczestniczy w nagłaśnianiu projektu rewitalizacji rzeki Ślepiotka. Po dwóch poprzednich publikacjach REURIS – rewitalizacja rzeki Ślepiotki i Spotkanie z mieszkańcami Ochojca – rewitalizacja Ślepiotki – przyszedł czas na podsumowanie wszystkiego co się do tej pory wydarzyło. Autorem materiałów są pracownicy GIGu, którzy przygotowali je na prośbę pana Andrzeja Dawidowskiego.

Zostań FANem Piotrowic

Facebook to serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami i korzystać z aplikacji. Na Facebook została także uruchomiona strona Piotrowic, tzw. page.

Relacja z 3-go spotkania Klubu Młodych Przyrodników

Wczoraj uczestniczyło w spotkaniu 7 osób, przy czym 5 było obecnych na filmie i brało czynny udział w dyskusji (osoby nowe). Silną reprezentację stanowili dziś uczniowie V LO. Jedna osoba skorzystała z biblioteczki przyrodniczej-klubowej i wypożyczyła książkę o patkach.

Spotkanie z mieszkańcami Ochojca – rewitalizacja Ślepiotki

Każdy chyba człowiek dąży do tego, aby miejsce jego zamieszkania charakteryzowało się takimi walorami jak bezpośredni kontakt z infrastrukturą komunalną, środowiskiem naturalnym – terenami zielonymi oraz względną estetyką. I tak jeśli chodzi o infrastrukturę to mieszkańcy Piotrowic i Ochojca nie mają na co narzekać, może z wyjątkiem kiepskiego momentami stanu dróg.