Sprzątanie rezerwatu przyrody Ochojec

W związku z opinią Prezydenta Miasta Katowice, wypowiedzianą publicznie na antenie Radia Katowice (reportaż Pani Anny Dudzińskiej p.t. Śląska Rospuda, nadany w dniu 26 października b.r. o godz. 13.00), o tym że rezerwat przyrody Ochojec jest rezerwatem śmieci, wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli do posprzątania rezerwatu.

Krzyż na budowie

Niedawno ruszyła budowa następnego kościoła w Piotrowicach. Powstanie pomiędzy Piotrowicami, Kostuchną a Podlesiem, przy ulicy Bukszpanowej. Na miejscu stoi tymczasowo pięciometrowy krzyż-kapliczka z polerowanego granitu. Fundatorem monumentu są Małgorzata i Grzegorz Krasoniowie.

Mieszkańcy sprzeciwiają się budowie domków w rejonie cmentarza

W tym roku wielu mieszkańców Piotrowic, 1 listopada musiało pokonać znacznie dłuższą drogę niż zawsze, by dotrzeć na groby bliskich. W dniu Wszystkich Świętych na pewno nie znaleźli miejsca na zaparkowanie samochodu. A niektórzy wręcz martwią się, że gdy nadejdzie ich czas, zabraknie dla nich miejsca na pobliskim cmentarzu. Wszystko przez osiedle domków szeregowych, które […]

Piotrowice z wysokiego pułapu

Dzięki uprzejmości pana Andrzeja, mogę zaprezentować zdjęcia Piotrowic z widoku jego awionetki przelatującej nad dzielnicą. Zdjęcia można powiększyć, wtedy ujawni się więcej szczegółów.