| komentarzy 110 | |

Budowa dojazdu do osiedla Manhattan przez ul. Braci Wiechułów

Newsletter

Ulica Braci Wiechułów, fot. alchod, Panoramio

Ulica Braci Wiechułów, fot. alchod, Panoramio

Mieszkańcy ulicy Braci Wiechułów w dzielnicy Ochojec dowiedzieli się, że ich uliczka wkrótce będzie główną ulicą dojazdową do osiedla Odrodzenie.

Uliczka jest skromna, ma około 250 metrów i stoi przy niej około 15 domków jednorodzinnych. Prawie wszystkie budynki powstały w latach 20. i 30. ubiegłego wieku. Nikt nie myślał wtedy o szkodach górniczych czy intensywnym natężeniu ruchu.

Ulicą Braci Wiechułów można dojechać do Jaworowej, a nią z kolei do Ziołowej, gdzie mieszczą się przychodnie i szpital. Stąd tylko krok na wielotysięczne osiedle Odrodzenia. Kierowcy rzadko wybierają małą uliczkę, żeby dostać się na osiedle.

Kilka miesięcy temu mieszkańcy Braci Wiechułów zauważyli mierniczych z przyrządami, potem fotografa i ciężki sprzęt wiercący otwory. Były to prace służące do przygotowanie dokumentacji, jaka została zaplanowana w budżecie miasta Katowice na rok 2010 przeznaczonym na zadania społeczne i gospodarcze.

Co ciekawe, mieszkańcy Ochojca mieli już próbkę tego, co może stać się z ich ulicą. Ponad dwa lata temu przez dwa miesiące trwał generalny remont ulicy Ziołowej, więc wszystkie samochody, autobusy i karetki dojeżdżające do klinik pędziły ulicą Braci Wiechułów.

Mieszkańcy razem z sąsiadami napisali list do redakcji Dziennika Zachodniego. Podpisało się pod nim 28 osób. „Liczymy, że głos dziennikarzy ostudzi tę nieprzemyślaną koncepcję projektantów, usiłujących zniszczyć jedną z ostatnich enklaw spokoju w Ochojcu” – czytamy w liście.

Jedno z pism trafiło także do prezydenta Piotra Uszoka. Mieszkańcy ul. Braci Wiechułów napisali, że oczekują zmian planów przewidujących pominięcie ich ulicy jako głównej drogi dojazdowej do innych osiedli.

Kiedyś była to uliczka Łąkowa

Krajobraz wokół tej uliczki w Piotrowicach zawsze był sielski; w czasie okupacji nosiła ona nazwę Wiesenstrasse, czyli Łąkowa. Po wojnie, jakiś niedouczony urzędnik przetłumaczył ją jako „Łączną”. – Dzisiaj nazywa się Braci Wiechułów, ale dalej mamy tutaj oazę spokoju. W co drugim domu mieszkają emeryci, mają wypielęgnowane ogródki – mówią mieszkańcy. – Boimy się, że będziemy żyć jak na wyspie, otoczonej samochodami i spalinami – dodają.

Będzie dokumentacja projektowa

Urzędnicy z Wydziału Rozwoju Miasta UM w Katowicach odpowiedzieli lakonicznie mieszkańcom na pismo wysłane do prezydenta Piotra Uszoka. Czytamy w nim: „W nawiązaniu do pisma dotyczącego planowanej inwestycji miejskiej pod nazwą „Połączenie drogowe ul. Radockiego z ul. Braci Wiechułów w Katowicach”, informujemy, że dla przedsięwzięcia opracowywana jest aktualnie dokumentacja projektowa. Zgłoszone przez państwa zagadnienia analizowane są obecnie przez projektantów omawianego układu drogowego pod kątem zastosowania odpowiednich rozwiązań technicznych. Po dokonaniu ustaleń dotyczących ww. kwestii niezwłocznie udzielona zostanie państwu merytoryczna odpowiedź przez prezydenta miasta„.

Dodatkowo w październiki pismo do prezydenta miasta w tej sprawie napisała Stanisława Wermińska. w odpowiedzi na jej interpelację czytamy m.in., dokumentacja projektowa zostanie sporządzona w sposób umożliwiający etapową realizację projektu. Droga zapewni dojazd do Osiedla Odrodzenia, zostanie odpowiednio wzmocniona jej nośność, poprawiona zostanie geometria skrzyżowań oraz zostanie usprawniony ruch pieszych na terenach zabudowanych. W ramach modernizacji przewidziano budowę nowych i przebudowę istniejących chodników i ciągów pieszo – rowerowych, wydzielenie miejsc parkingowych oraz dwóch zatok autobusowych. Poprawa standardu drogi jest niezbędna w celu prawidłowego funkcjonowania układu drogowego oraz zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Aktualizacja:

Odpowiedź uzupełniająca na interpelację w sprawie realizacji inwestycji łączącej ul. Gen. Jankego z ul. Radockiego przez ulicę Braci Wiechułów

Następny artykuł:

Poprzedni artykuł:

Podobne artykuły:

110 komentarzy do “Budowa dojazdu do osiedla Manhattan przez ul. Braci Wiechułów”

 1. przem pisze:

  No i się zapcha. To jest za wąska uliczka. Co z tyską ?

 2. Antoni pisze:

  To zupełnie bezsensowny pomysł, by „zniszczyć” ul. Braci Wiechułów. Wystarczy WRESZCIE do porządku zrobić remont ulic Szewskiej i Tyskiej, które są dziurawe jak sito i wtedy dojazd do osiedla będzie dobry!

  • Grzegorz pisze:

   Nie wiem gdzie mieszkają moi Szanowni Przedmówcy, bo ja zamieszkuję właśnie to nieszczęsne osiedle „Manhattan”. Dla nas mieszkańców tego ogromnego skupiska ludzi, każdy pomysł na usprawnienie dojazdu do domu jest dobry. Dodam też że to nie my projektowaliśmy to osiedle w tym miejscu. Sam twierdzę, że lokalizacja osiedla jest przepiękna, tylko nie w tej formie zabudowy. Pomysł na budowę drogi przez „Rezerwat Ochojec” upadł ze względu na jedną roślinkę, którą mało kto widział. Ja akurat ją widziałem, tego sprawcę codziennego stania w korkach po 50-60 minut, żeby przejechać 7km z centrum Katowic. Wcale nie twierdzę, że rację ma zawsze większość ale w tej sprawie apeluję o zrozumienie. Tu także chodzi o poprawę funkcjonowania komunikacji miejskiej z której korzystają też mieszkańcy tej ulicy.

   • Przem pisze:

    Mieszkałem na osiedlu odrodzenia jakieś 20 lat. Nie tylko „Manhattan” ma problemy z dojazdem do/z centrum. Całe Piotrowice stoją w korku przed 8.00 i po 16.00. Budowa kolejnej drogi niewiele zmieni, bo zakorkowany jest dojazd do ścisłego centrum. Od każdej strony. Aktualnie mieszkam w centrum i widzę jak rano wygląda Mikołowska, która przyjmuje ruch z całego południa Katowic.

    Mieszkasz w Piotrowicach – dojeżdżasz do centrum ? pogódź się z korkami.

   • Iwona pisze:

    A co Panie Grzegorzu da Panu przejazd nie Tyską ale Braci Wiechułów? KOMPLETNIE NIC!!!!! Nadal znajdziemy się na Jankego przed przejazdem kolejowym i jak się uda, że jest otwarty to jeszcze OK, ale jak ma się „pecha” to stoi się godzinkę. Ta inwestycja przez Braci Wiechułów to mydlenie oczu mieszkańcom Odrodzenia. Mała uliczka zostanie pozbawiona swojego uroku i tylko tyle. Uszok nam mydli oczy już którąś kadencję. Potrzebny jest wyjazd z Radockiego wprost na Kolejową, ale to pewnie za dużo kosztuje więc lepiej mamić mieszkańców że „NO PRZECIEŻ DZIAŁAMY” Gó.no działacie!!!! Panie Prezydencie.

    • Grzegorz pisze:

     Niestety muszę się zgodzić z Panią, Pani Iwono. Nawet planowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Jankego-B.Wiechułów nic nie rozwiąże. Cały problem w tym że My tu sobie dyskutujemy a ekipa Uszoka zrobi swoje. Nadmieniam że nie głosowałem na Piotra Uszoka.

    • Tomasz pisze:

     Witam
     Jezeli jest taka mozliwosc ja tez poporsze o przeslanie projektu na adres: augustus1@onet.eu.
     Z gory dziekuje i pozdrawiam
     Tomasz z Ochojca

 3. Anna pisze:

  Pomysł chory! Problem utrudnionego dojazdu do Ochojca i Piotrowic leży zupełnie gdzie indziej. Jak zauważyła Iwona „Potrzebny jest wyjazd z Radockiego wprost na Kolejową” . Dojazd z ul. Jankego do ul. Radockiego jest wystarczający i byłby szybki gdyby nie „wąskie gardła” zarówno od strony centrum jak i od Ligoty, zatykające się w godzinach popołudniowego szczytu. To powoduje utrudnienia dojazdu do Jankego a tym samym do wszystkich ulic które się łączą z tą ulicą i prowadzą zarówno do Osiedla Odrodzenia jak i do innych miejsc w tej dzielnicy. Poza tym, co to znaczy „Po dokonaniu ustaleń dotyczących ww. kwestii niezwłocznie udzielona zostanie państwu merytoryczna odpowiedź przez prezydenta miasta”?! Czyżby najpierw podejmowano decyzje a później szukano merytorycznego uzasadnienia? To kpiny jakieś! Kosztowne kpiny, za które MY płacimy. 1 marca (godz.14.00) firma Serpentyna rozpoczyna pomiary dla realizacji tego idiotycznego pomysłu. Myślę, że mieszkańcy powinni się zorganizować i zmobilizować do powiedzenia wprost co myślą o takim projekcie z zawiadomieniem mediów! TA REALIZACJA NIE ROZWIĄZUJE PROBLEMU DOJAZDU DO OCHOJCA I PIOTROWIC!

  • Zbyszek pisze:

   Zgadzam się w 100% z tą opinią. Ostatnio przeglądałem stronę internetową tej „pracowni projektowej”. Moim zdaniem ulice przed modernizacją według ich projektu wyglądały znacznie lepiej. Zdecydowanie brak zieleni sama kostka…….

 4. Iwona pisze:

  Acha! Oglądając projekt tej drogi, widzę że przystanki autobusowe mają być na tej „łączce” pomiędzy ulicami Jaworowa Tylna a Spółdzielczości, nie sądzę, aby w tym wypadku został dotychczasowy przystanek 500 m dalej tzn przy Pizzerii więc niech mi ktoś odpowie w jaki sposób ma to wszystko przyczynić się do poprawy sytuacji mieszkańców Odrodzenia, bo wg mnie niezmotoryzowani będą mieli dalej od przystanku. Niegospodarność w 100%. Chyba poproszę NIK o opinię, bo za te pieniądze naprawdę można było wymyśleć coś bardziej pod ludzi. Wg mnie ta inwestycja jest zupełnie bez sensu, w żaden sposób nie pomoże, a przy Tesco nadal można urwać zawieszenie.

  • Grzegorz pisze:

   Pani Iwono gdzie Pani oglądała projekt tej nieszczęsnej przebudowy?Bardzo proszę o jakieś namiary.

  • Piotr pisze:

   Witam Pani Iwono
   Dzisiaj sprawą feralnej drogi zainteresował się Radio Katowice. Nie znam tematu tak do końca, lecz z definicji jestem przeciwny brutalnemu ingerowaniu w tą spokojną okolicę. Nie po to dwadzieścia ponad lat temu przeprowadziłem się tutaj z centrum Katowice, aby teraz na starość znów dławić się spalinami. Proszę uprzejmie jeżeli to możliwe o przesłanie planów projektowanej drogi. Pozdrawiam

 5. Iwona pisze:

  Proszę bardzo wysłałam. Ja nie rozumiem idei tego przedsięwzięcia, bo to ma być szeroka droga, która w żaden sposób mieszkańcom Ochojca nie pomoże, a na osiedlu (Odrodzenie), które mogłoby być całkiem fajne, gdyby ktoś o nie zadbał brakuje miejsc do parkowania, dziury takie że zawieszenie do roboty, a na chodnikach szpilki połamane. No cóż, jak to zwykle w Polsce – pieniądze wydawane są tam gdzie nie powinny. Ale to takie moje skromne zdanie. Wydaje mi się, że za tą kasę można zrobić cos bardziej dla ludzi, ale pewno Pan Uszok i nasi radni mieszkają sobie ładnie i mają gdzies innych.

 6. Leszek pisze:

  Ja też uważam, że ten pomysł jest bez sensu. Może lepiej pomyśleć nad tym jak ominąć przejazd kolejowy na Jankego a nie robić trzeci dojazd do osiedla. Tak jakby kiedyś na Szewskiej albo Tyskiej był korek przy wjeździe lub wyjeździe, hahaha.
  Przy okazji, może ktoś to przeczyta i zrobi „porządek” przy bloku 282, tam gdzie jest przychodnia. Wokół jest takie błoto, że wychodząc z auta wpada się po kostki. Dojazd z głównej drogi wymaga od kierowcy i pasażerów trzymania szczęki aby nie wypadła – niesamowite dziury.

 7. Grzegorz pisze:

  Patrzę na te plany i coś mi się wydaje że to wszystko jest dopięte na ostatni guzik.A ja Wam mówię że mieszkańcy ul.Tyskiej już zacierają ręce i się radują.Zero autobusów pod oknami, a i ruch na pewno zmaleje.Ktoś korzysta gdy inny traci.Samo życie!

  • Anna pisze:

   Ale ul. Tyska nie będzie zamknięta. Czy ruch zmaleje, może na krótki czas. Bo dojazd do ul. Ziołowej (którą jadą wszyscy pracownicy i inni z olbrzymiego szpitala), i utkniecie tam..będzie gorszy. A tarcimy MY, mieszkańcy Katowic, podatnicy. To ZA NASZE PIENIĄDZE! Czy stać Katowice na takie idiotyczne, kosztowne projekty?
   Ktoś podjął decyzję, ktoś się podpisał za wydaniem pieniędzy… i odpowiadać za to powinien nie tylko godnością, ale tez finansowo. Jak nie „ten” lub te „ktosie”, to ich przełożony. Ulica Szewska, dziurawa tak, ze jadąc klnie się jak patroni ulicy! Naprawcie tę drogę nie, robiąc „patchworki” ale solidnie! Szanowni Państwo, wydający lekką ręką publiczne pieniądze, POMYŚLCIE, RUSZCIE DUPSKA ZZA BIUREK, zobaczcie problem z bliska (nie jednorazowo), a potem podejmujcie decyzję! Co jest potrzebne? ALTERNATYWNA DROGA DLA UL JANKEGO i z tej ulicy w kierunku Centrum!
   P.S. W poniedziałek będę rozmawiać o tym z red. Jerzym Zawartką z Radia Katowice, który podejmuje się takich kontrowersyjnych tematów. Po wstępnej rozmowie wiem, ze taka audycja o Naszym problemie powstanie. Addycja jest „na żywo” więc są potrzebni ludzie. Z góry zapraszam! O terminie powiadomię! Pozwolę sobie również przekazać link do tego forum.
   Nie dajmy się ignorantom!

   • Zbyszek pisze:

    W wielu przypadkach najpierw się robi a potem myśli. Myślę, że ktoś spojrzał na mapę i palcem wytyczył najkrótszą trasę łączącą ul. Jankego z ul. Radockiego. Nie pofatygował się na miejsce, żeby sprawdzić jak wygląda okolica, jak wygląda teren przez który będzie przebiegała droga, że trzeba zniszczyć kawałek zieleni tak nam wszystkim potrzebnej na „betonowych pustyniach”.

 8. Redaktor pisze:

  Plany dotarły, jednak są własnością firmy Serpentyna z Krakowa i bez ich zgody nie będzie można ich tu opublikować.

 9. Redaktor pisze:

  Pod koniec artykułu zostały dodane dokumenty pod nazwą: Odpowiedź uzupełniająca na interpelację w sprawie realizacji inwestycji łączącej ul. Gen. Jankego z ul. Radockiego przez ulicę Braci Wiechułów – zachęcam do zapoznania się z nimi.

 10. Anna pisze:

  W poniedziałek 21 lutego o 17.00 będzie realizowana na żywo audycja red.Jerzego Zawartki „Wszystko na temat” w tej sprawie (początek na antenie Radia Katowice o 17.15) Zainteresowanych prosimy o przyjście i czynny udział w dyskusji (będzie satelitarny wóz transmisyjny – jeszcze nie wiem gdzie będzie stał ale pewnie w okolicy ul. Braci Wiechułów lub Tylnej Jaworowej). Oczywiście będzie tez druga strona (UM).To wielka i jedyna szansa, żeby głośno uzmysłowić bzdurę tego projektu.

 11. Adam pisze:

  Z drugiej strony wąska i ciasna Tyska – będzie w przebudowie w związku z budową hali przy gimnazjum na ul. Spółdzielczości. Rozumiem argumenty ludzi z Braci Wiechułów, ale by choć trochę odciążyć dojazd do osiedla trzeba coś zrobić. Niestety na alternatywną drogę w kierunku Ochojca nie ma co szybko liczyć – tzw. droga południowa -czyli przedłużenie Rzepakowej do Ziołowej i może dalej do Bażantów jest w mglistych planach przebudowy DK81 wraz z Trzema Garbami.

  • Anna pisze:

   …jest 200 m od Tyskiej ul. Szewska (może by ja porządnie naprawić..), Kryniczna… A Tyska nie będzie przebudowywana, tylko Spółdzielczości

 12. Adam pisze:

  Pozwolę się nie zgodzić z opinią że remont ulicy Szewskiej to lek na całe zło, tak samo jak wpuszczenie ruchu pojazdów w wąskie i kręte uliczki typu Krynicznej.

  • Grzegorz pisze:

   W pełni się zgadzam że remont ul.Szewskiej nic nie rozwiąże.Ul.Kryniczna to raczej deptak,dziennie nią wracam do domu,dwa samochody mają problem się wyminąć.Właśnie przed chwilą przeglądałem plany przebudowy DK 81.To przedłużenie ul.Rzepakowej do szpitala w Ochojcu rozwiązałoby wiele problemów.Jestem raczej na „Tak” z tym połączeniem Radockiego-B.Wiechułów,co nie oznacza że nie wysłucham z zainteresowaniem opinii w Radiu Katowice.

  • Anna pisze:

   Panie Adamie -a co jest „całym złem”? Przecież nie brak dojazdu z ul. Jankego do Osiedla Odrodzenia – bo wystarczające drogi są! – ale korkująca się przez w godzinach szczytu ul. Jankego. Korkująca się, bo szczyt drogowy pokrywa się z natężeniem ruchu kolejowego. Od strony Ligoty też jest problem.Ja codziennie dojeżdżam do i z Ligoty. Po 15.00 korek na ul. Piotrowickiej potrafi sięgać ul. Śląskiej ! Do pracy w Ligocie (przez Tyską lub Szewską, na których nigdy nie widziałam korków!) jadę max. 7 min. Powrót tą samą drogą zajmuje mi czasami 50 min!
   I To nie z powodu korków na ulicach łączących ul. Radockiego z Jankego, ale z powodu wąskiego gardła na Piotrowickiej! Problem nie leży więc w ulicach łączących Radockiego z Jankego!

   • Adam pisze:

    Oczywiście że od strony Ligoty robią się korki, ponieważ podczas przebudowy skrzyżowania z linią kolejową spartolono, następne skrzyżowanie z ul.Kościuszki-które już wtedy miało zostać przebudowane na bezkolizyjne (na wzór tego DTŚ z ul. Stęślickiego). Oczywiście problemem Jankego są jak i światła przy 5LO jak i ruch tranzytowy na linii kolejowej.Nie wiem czemu nie zamysłu połączenia ul.Szenwalda z Kościuszki i dalej do Jankego. Wracając do tych łączek przy Spółdzielczości. Pamiętam czasy, kiedy robiły one za znakomite boiska do gry w piłkę. Dziś są zabudowane w maksymalny sposób. Czy to nie jest betonowanie dzielnicy? A co do rond -wbrew pozorom mniej korkują miasto, niż sygnalizacja świetlna.

 13. Iwona pisze:

  No dobra, ale pomiędzy Tyską, a Szewską jest jeszcze jedna ulica ( nie wiem jak nazywa się ), którą ja dojeżdżam do Spokojnej ( koło targowiska) . Ta ulica jest szeroka i bez dziur. Więc mamy Ziołową, Tyską, Szewską i tą, o której piszę. Na żadnej z tych dróg nie ma nawet śladu korka, a też jeżdżę w godzinach szczytu. I nadal uważam, że za taką kasę można wymyśleć coś bardziej pożytecznego.

 14. Iwona pisze:

  Nie znam nikogo z Braci Wiechułów, ale z tego co czytałam i widziałam tam stoją bardzo stare domy, w których w większości mieszkają starsi ludzie. Nie sądzę, aby te domy wytrzymały ciężkie roboty. Ja osobiście wolałabym ładne ( nie dziurawe) drogi na osiedlu, porządne chodniki i miejsca parkingowe, a „łączki” przy Spółdzielczości przydają się posiadaczom psów. Boję się, że zostaniemy naookoło zabetonowani. Teraz jest w miarę przestrzennie. Dziennie dojeżdżam tutaj i tak i tak ta kolejna dojazdówka nic nie zmieni wręcz przeciwnie przez roboty na skrzyżowaniu Braci Wiwchułów- Jankego będzie jeszcze gorzej

 15. Iwona pisze:

  Acha! I ŚWIATŁA na Braci Wiechułów to już jakaś paranoja, dzisiaj rano mierzyłam 270 m dalej są światła ( do kościoła ) to naprawdę jest absurd. Na Jankego będzie jeszcze gorzej, niech jeszcze dorobią pare nowych świateł i koniecznie z 10 wysepek, a napewno będzie nam sie miło stało w korkach !!!!!!! A może jeszcze uda się wygospodarować miejsce na jakieś ładne rondko? Czy tego własnie nam trzeba?

 16. Iwona pisze:

  No i oczywiście RADAR !!!!!!

 17. Bogdan pisze:

  Drodzy mieszkańcy osiedla! Nowa droga dojazdowa do osiedla niczego nie zmieni. Dalej będziecie stać na kolejnym rogu, czy to Tyska czy Wiechułów ! Jaka róznica? Prawdziwej drogi dojazdowej i tak nie będzie! Ekipa rządzących wie doskonale,że przedłużenie Rzepakowej mocno by pomogło,ale nie ma na to kasy! Tak wiec drodzy podatnicy będziecie jezdzić Wiechułów przez następne 50 lat!!!! To kolejny kanał ,w który chcą nas wpuścić!!! To prowizorka ,która będzie bardzo trwała!!! Po takich pomysłach widać, jak mocno przejmują się naszymi problemami !

 18. Stanisław pisze:

  Światła, pasy, do tego radar i próg zwalniający.

 19. Kuba B pisze:

  Witam, według mnie jest to bardzo dobry pomysł , droga wtedy została by wybudowana w miejscu „murku” tz.resztach po spalonym i zburzonym domie, gdzie teraz jest za przeproszeniem syf i ubóstwo , którędy zawsze wracam ze szkoły , a na dodatek jest to jedyne miejsce dzieki któremu szybko dojdę do domu, ale niestety wieczorami stoją tam pijacy itp. az strach przechodzic , juz nie jeden dzieciak został tam obrabowany i pobity … Wiec Dzieki temu pomysłowi zostanie nie dosc ze wybudowana nowa i porządna droga którymi uczniowe bedą wracac to na dodatek zniknie niebezpieczeństwo jakie czasu sie przy ww. ruinach … 🙂

  Serdecznie Pozdrawiam i Trzymam kciuki za Projekt i Wykonanie 🙂

  • Grzegorz pisze:

   Cieszę się że Ktoś oprócz mnie jest na Tak w tej sprawie.

  • Iwona pisze:

   Mój syn też tamtędy chodzi, a własciwie przeskakuje przez mur do liceum i myslę, że lepiej by było zrobić tam ładny deptak z uliczką rowerową.

  • Sławek pisze:

   Drogi Kubo. Czy nie uważasz, że trakt pieszy w zupełności zaspokoi twoje potrzeby i innych a resztę tej „ruiny” zamienić na tereny pod budownictwo mieszkaniowe i miasto na tym parę groszy zarobi. A tak na marginesie to ja nie wskakuję na wybieg dla lwów w zoo bo wiem, że jest to niebezpiecznie, Ty wybierając skrót przez „ruinę” sam bierzesz ryzyko na siebie. Volenti non fit iniuria. Chyba to znasz.

  • Zbyszek pisze:

   Panie Kubo.
   Jeżeli jest tam płot murek to ktoś go tam ostawił zwykle jest to właściciel tego terenu.Przeskakują murek wchodzi Pan na teren prywatny bez zaproszenia, z wszystkimi konsekwencjami Swego czynu. W niektórych stanach USA mogą do Pana strzelać.

   • Kuba B pisze:

    No i moze mają państwo racje , ale po co komu nastepne domy i domy … ? Zaraz obok budują się kolejne 3 domki , a jeden mały kawałek nikomu nie zaszkodzi, nie dosc ze miejsce to wyglada jak za przeproszeniem śmietnik, to na dodatek jest to miejsce po zburzonym budynku, pełno cegieł, kamieni szkła itp. Kilka metrów kwadratowych a jak dużo moze przynieść korzyści , oraz bezpieczenstwa , dzieci będą miały krótszą drogę do szkoły a starsze pokolenie bedzie mogło szybciej dojechac do ulicy Gen.Z.W.Jankego , Kolosalnych sum na to nie bedzie trzeba przeznaczyc a jaki bedzie miało to pozytywny wpływ na manhattan/ochojec … Pomyślcie 🙂

    • Grzegorz pisze:

     Kolejne bardzo rozsądne podejście do tematu.Pozdrawiam Kubę B.

     • Bogdan pisze:

      „…a jaki bedzie miało to pozytywny wpływ na manhattan/ochojec … „,”…bardzo rozsądne podejście do tematu…”……….wasza krótkowzroczność zaczyna być żenująca !!!

 20. Iwona pisze:

  Tak jak było w audycji radiowej boję się, że ten śliczny kawałek drogi pozwoli mieszkańcom Kostuchny wydostać się w strone centrum, bo przecież wystarczy przejechać przez osiedle i już. Ta droga kolejna zresztą ma łączyć się z Jankego, ciekawe ile dodatkowych samochodów jeszcze sie tam zmieści. I tak jak pisałam na początku tego forum to jest mydlenie oczu mieszkańcom, że coś sie dzieje, że przecież powstała droga, tylko szkoda, że nie taka ( w tym miejscu) która nam pomoże. Tu potrzeba połaczenia z Kolejową nie kolejnego z Jankego.

  • Janusz pisze:

   Pani Iwono, myślę, że w tym wszystkim chodzi też, a może głównie o łatwiejszy dojazd do planowanego nowego centrum handlowego przy ul.Bażantów.
   Polecam link o tym http://www.piotrowice.katowice.pl/nowe-centrum-handlowe-w-piotrowicach

   • Iwona pisze:

    No, no! może być. Dla mnie argumentacja poprawy dojazdu do osiedla Odrodzenie to od początku zwykła ściema, zamiast nam pomóc to tą nieszczęsną drogą dołożą samochodów. Nie będę się już więcej wypowiadać, bo wyjdę na jakąś aspołeczną istotę – mam nadzieję, że ludzie przetrą oczy i zobaczą, że pod przykrywką pomocy dla nas kryje się pomoc dla zupełnie kogoś innego.

    • Grzegorz pisze:

     Pani Iwono troszeczkę Pani demonizuje.Jak wcześniej wspominałem mieszkam na Manhattanie i raczej jestem zainteresowany tym nowym dojazdem.A po za tym słyszała Pani wypowiedż Wiceprezydenta że forsy starczy ledwie na projekt.I dlatego jestem jakoś dziwnie spokojny o to że ta inwestycja nie prędko nastąpi.Tym bardziej że projekt przeleżał 30 lat.Pozdrawiam Wszystkich zainteresowanych!

    • Zbyszek pisze:

     No i tu wyszło szydło z worka. Mydlenie oczu mieszkańcom osiedla Odrodzenia że to poprawi im dojazd do centrum Katowic. Chodzi tutaj tylko o to że ktoś robi niezła kasę (kupił pola przerobił na działki budowlane i już ) budując to nowe centru handlowe a w niedalekiej przyszłości kolejne osiedle wokół lasu. Tylko że zapomniano o skomunikowaniu tych osiedli z centrum Katowic. Pomysł jest prosty wybudujmy 200 metrów drogi i już, Widać że się staramy……. Reasumują przybędzie kolejnych 2 tysiące samochodów na Jankego…. korki jak były tak będą a ekipa Uszoka będzie miała spokój.

     • Zbyszek pisze:

      Żeby nie być gołosłownym cytuję z oferty inwestycyjnej firmy TUP Property:

      „Stosunkowo dobra komunikacja z centrum, która w najbliższych latach ulegnie dalszej poprawie w wyniku realizacji przez miasto nowych inwestycji.”
      Niezłe jaja

     • Grzegorz pisze:

      Panie Zbyszku ja sobie zdaję sprawę że to nie rozwiązuje problemu z dojazdem do centrum. Ale niech nikt nie liczy, że wybudują nam autostradę Piotrowice-Centrum. Ja akurat potrafię się cieszyć z każdych 200 metrów nowej drogi. Żyję na tym świecie ponad cztery dekady i nie jest tak prosto mi zamydlić oczu. Niech Pan się spróbuje wyminąć z przegubowym autobusem na zakręcie Spokojna-Tyska,to od razu by się chciało wyprostować wyjazd z Odrodzenia. To planowane „Centrum Handlowe” to będzie tylko ciut większe od Biedronki i nie sądzę by ruch tak bardzo gwałtownie miałby wzrosnąć. No i jeszcze jedno, plany budowy tego łącznika są znane od 30 a nie od 3 lat i nie prawdą jest, że to pełne zaskoczenie.

     • Zbyszek pisze:

      Panie Grzegorzu ja również żyję ponad 40 lat z tym że nie będę tu ukrywał mieszkam na Braci Wiechułów od urodzenia. W związku z tym nie jestem obiektywny w tej dyskusji. Jednak przytoczę tu Swoje argumenty. Wychowałem się na tej ulicy ( niektórzy wychowanie na ulicy kojarzą zbyt negatywnie mała dygresja) Grałem w piłkę na tej ulicy z kolegami pamiętam jak była to jeszcze tzw polna droga bez asfaltu z niezliczonymi kałużami…….. Wracają do meritum, część gruntów na których jest położona ulica Braci Wiechułów jest własnością moich dziadków (udostęnili swoją ziemię dla cytuję przepędzania bydła nikt nie miał wtedy samochodu….;-))) ) którzy kupili tę ziemię i wybudowali dom jeszcze przed 2 wojną światową 1937-8 rok. Rozumiem że miasto wykupi tę część gruntów ciekawe za jaką cenę…… pierwsza moja strata. Druga puszczenie dużego natężenia ruchu samochodów ciężarowych, ( dostawy do Biedronki Tesco kolejnego centrum handlowe inna kwestia Ciekawe ile czasu zajmie mi wyjazd z mojej posesji oczywiści mogę liczyć na uprzejmość kierowców z osiedla Odrodzenia.),autobusów kolosalny ruch osobowy (ciekawe jak rozwiążą skrzyżowanie z Jaworową duży poranny ruch do szpitala- kolejne światła). Śmierdzące autobusy będą zatrzymywać się koło mojego okna…. nie do pozazdroszczenia prawda szczególni w letnie upalne dni? Jak taki ruch odbije się na stanie przedwojennego domu w którym mieszkam. Już widzę popękane mury spowodowane szkodami górniczymi…… czy miasto pokryje koszty ewentualnych napraw spowodowanych dużym ruchem … chyba nie kolejna moja strata. Mam przykład pomocy miasta dla osób które zdecydowały się przejść na tzw ekologiczne ogrzewanie od półtora roku mimo podpisanej umowy z miastem nie mogę otrzymać zwrotu części kosztów poniesionych na zakup pieca na eko-groszek…… frajer mogłem tak jak inni palić czym się da w starym piecu CO a nie miesięcznie wydawać 10000 PLN na ekologiczny węgiel.Ot tak mała dygresja. Wracając do tematu sporu jestem w stanie przeboleć te wszystkie realne straty pieniężne oraz zakłócenie spokoju jeśli dajmy na to 30 % mieszkańców osiedla Odrodzenia posiadających samochód zrezygnuje z dojazdu Swoim samochodem do centrum i skorzysta z komunikacji miejskiej ciekawe…. ile osób się zdecyduje.Tak apropo poświęcenia się dla ogółu. W tym przypadku odpada problem wyminięcia autobusu przegubowego…….;-))))) Pozdrawiam Zbyszek

     • Anna pisze:

      Proszę pamiętać, że droga stanie się również dodatkową drogą dla jadących od strony Kostuchny, Podlesia i oczywiście osiedla Bażantów. Tak więc,proszę sobie to uświadomić, przez osiedle Odrodzenia popłynie całkiem spory ruch, który utknie razem z wszystkimi na ul. Jankego! Czy tego chcemy? Nadal uważam, że to pseudorozwiązanie. Jak wynika z wypowiedzi wiceprezydenta – ta budowa nie rozwiązuje może problemu ale jest tańsza niż budowa alternatywnej (do Jankego) drogi! Śmiechu warte! Zróbmy byle co, niech się zamkną.

     • Zbyszek pisze:

      Pani Anno.
      Przysłuchiwałem się audycji radiowej. Dla mnie odpowiedź wiceprezydenta Katowic Pana Krupy że w tej sprawie nie było przeprowadzane badanie natężenia ruchu nie mówiąc już o szczegółowej analizie jest wypowiedzią kompromitująca urzędnika. Pytam się to na jakiej podstawie zapadła decyzja o budowie połączenia. Domyślam się, że przejrzeli plany sprzed 30 lat. Tak były to plany uwzględniające wyburzenie z jednej strony ulicy domów poszerzenie ulicy (miała być dwujezdniowa -odsunięcie ruchu samochodowego od domów, teraz w odległości 3 metrów pędzić będą autobusy , ciężarówki i ogromna ilość samochodów osobowych) plany uwzględniały również trakcję tramwajową. W zamian położą kostkę na chodniku pomalują ścieżkę rowerową i gotowe. No ale cóż jeśli się zajmuje schedę (wiceprezydenta) po Swoim tatusiu to tak jest w księstwie Pana Uszoka.

 21. Iwona pisze:

  Wysłałam Państwu te plany, jezeli jeszcze ktoś jest zainteresowany zapraszam do UM tam udzielaja wszelkich informacji

 22. Janusz pisze:

  Panie Grzegorzu, to centrum handlowe ma mieć 10 000 m. kw. powierzchni, a więc nie ma to być trochę większe od biedronki i około jak to określono 2000 jednostek mieszkaniowych.
  Polecam jeszcze link
  http://www.piotrowice.katowice.pl/forest-hill-poczatek-i-koniec
  Odnośnie skrótu z Kostuchny to też już jest w realizacji rondo i od niego budowa łącznika ul. Puchały z ul. Zabłockiego dla zainteresowanych przesyłam link do mapki Zumi
  http://www.zumi.pl/namapie.html?Submit=Szukaj&qt=&loc=Katowice%2C+Hierowskiego+
  w realu wygląda to zupełnie inaczej ponieważ mapka jest chyba z 2009 roku.
  Ja jestem przekonany że jest to kolejna nieczysta zagrywka naszych „kochanych”władz miasta.

 23. Anna pisze:

  W Dzienniku Zachodnim ukazał się artykuł mówiący o nowym osiedlu na 2,5 tysiąca ludzi, tuż za osiedlem Odrodzenia. W artykule jest też mowa o braku dodatkowej drogi dojazdowej do i z kierunku centrum Katowic. I w razie realizacji połączenia Radockiego z Braci Wiechułów sznur samochodów popłynie wartkim i zwartym strumieniem przez osiedle Odrodzenia. I jak pisałam wcześniej „zasili” korki na Jankego.
  link do artykułu:
  http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/800744,osiedle-forest-hill-w-katowicach-dla-2-5-tys-ludzi,id,t.html#c579fd383c3580fd,1,3,5

 24. Iwona pisze:

  Zadziwia mnie krótkowzroczność lub konpletny brak orientacji w temacie osób, które są zwolennikami tej drogi.To tak jak małe dzieci, które jedzą słodycze przed snem, żadne nie zdają sobie sprawy, ze konsekwencją sa dziurawe zęby. Zwolennicy cieszą się z inwestycji, która uprzykrzy im zycie. Dobre!!!

  • Tom pisze:

   Z założenia forum to powinno służyć prezentacji różnych argumentów na dany temat, a nie hołdowaniu tylko jednemu z punktów widzenia.

   • Iwona pisze:

    Ależ oczywiście, czy ktoś temu zaprzecza? Ma Pan 100% racji, każdy pisze to co myśli.

 25. Wojtek pisze:

  Przebudowa ulicy Braci Wiechułów jest równie dobrym pomysłem jak przebudowa większości ulic w naszym regionie. Jeśli może być alternatywnym połączeniem do tak dużej aglomeracji jak osiedle odrodzenia – to tylko się cieszyć, że powstanie. Nie mogę się zgodzić z argumentem, że droga nie powinna być rozbudowywana ponieważ emeryci mają tam swoją ciszę i ogródki. Mieszkanie w tak dużym mieście jak Katowice wiąże się z mieszkaniem w sąsiedztwie dróg – mniej lub bardziej ruchliwych czy się to komuś podoba czy nie. Jednak muszę się też zgodzić, że ta inwestycją nie jest lekarstwem na na korokowanie się Jankego. Łączmy siły na przeforsowanie budowy nowego połączenia z centrum Katowic ale nie traćmy sił na odbieganie od modernizacji mniejszych ulic.

  • Anna pisze:

   Panie Wojtku, tak jak Pan napisał – zagadam się z modernizacją mniejszych ulic, ale tu mowa o wydawaniu pieniędzy na kolejne, bzdurne połączenie. Do osiedla Paderewskiego, które jest kilka razy większe od osiedla Odrodzenia prowadzą bezpośrednio trzy drogi. Do mniejszego osiedla Odrodzenia co najmniej cztery. Zmodernizować trzeba te, które są, naprawić, a pieniądze wydać na drogę, która ma sens.

  • Grzegorz pisze:

   Panie Wojtku cieszę się że Pan dołączył do dyskusji.Jak wcześniej wspominałem mieszkam na tym nieszczęsnym osiedlu i jestem żywotnie zainteresowany tym projektem.Podpisuję się obiema rękami pod tym wszystkim co Pan tu napisał.To jest tylko mały krok do modernizacji i odnowy połączeń drogowych w naszym regionie a nie „bzdurne połączenie”jak pisze Pani Anna.Mieszkając na osiedlu które liczy 20 tyś. mieszkańców,gdzie każda rodzina ma co najmniej jedno auto,jest mi obojętne czy przejedzie mi pod oknem kolejne kilkaset samochodów.Po za tym nikt trzeżwo myślący nie powie że ten łącznik rozwiąże problem dojazdu do centrum,bo o całkowicie nową drogę trzeba walczyć.I tu pole do popisu mają nasi radni,którzy tak tłumnie przybyli na spotkanie z Radiem Katowice.Pokazali się,wysłuchaliśmy Ich w radiu i co dalej?

   • Zbyszek pisze:

    Szanowny Pani Grzegorzu.
    Często odwiedzam osiedle Odrodzenia i główna droga dojazdowa jest oddalona od bloków mieszkalnych conajmniej 10-20 metrów. Czy z równym Pańskie poglady nie uległyby zmianie gdyby to były 3 metry. Życzę zdrówka.

    • Grzegorz pisze:

     Muszę się przyznać, że co prawda mieszkam na skraju osiedla tuż przy Radockiego,ale okna mam do wewnątrz osiedla.Jestem pełen szacunku dla Pana miejsca zamieszkania.Ja nie jestem rodowitym Katowiczaninem,pochodzę z Tychów (Starych Tychów,to ważne) i też mieszkałem na podobnej ulicy,z tym że moja była jednokierunkowa czyli jeszcze mniejszy ruch.Teraz to się zmieniło,ruch dwukierunkowy a co za tym idzie zwiększone natężenie samochodów (moi rodzice dalej tam mieszkają).Nikt nie protestuje,ogólne zrozumienie na zwiększony ruch,bo i samym mieszkańcom tejże ulicy przybyło samochodów.Pan Wojtek słusznie zauważył ,gdy się mieszka w tak dużym mieście trzeba się liczyć z tym że miasto będzie się rozwijać i rozszerzać o nowe i stare tereny.Jak Pan sam przyznał,mieszkańcy ul.B.Wiechułów w tej dyskusji nie są obiektywni,bo macie w tym interes aby do przebudowy nie doszło,co nie oznacza że nie możemy wymienić poglądów na ten temat.Wiosna tuż tuż a z projektem nic się nie dzieje,może Państwo macie jakieś nowe wieści?

 26. Iwona pisze:

  Teraz już są potwierdzone informacje w UM, że ta droga ma być zbiorcza ( nie lokalna ) i ma ułatwić dojazd z Kostuchny do centrum ( w tym mieszkańców nowego osiedla i centrum handlowego ) czy naprawdę zwolennicy tej drogi nie widzą, że to zamiast ułatwić nam wydostanie się z tego miejsca jeszcze nam utrudni? Ktoś tu pisał, ze to nowe osiedle ma mieć około 2,5 tys. mieszkańców. Nie wiem czy to prawda, ale jesli tak to to jest około 1 tys nowych samochodów osobowych ( dzisiaj każda rodzina ma samochód, albo dwa ) i samochody dostawcze w tym tiry z dostawą towarów do centrum handlowego. I tu Panie Grzegorzu nie ma znaczenia na którą stronę kto ma okna, tutaj chodzi o to, że zostaliśmy oszukani. Nikt nie troszczył sie o poprawienie wyjazdu z osiedla tylko o wydanie zgody na nowe inwestycje w Kostuchnie. Szkoda tylko, że naszym kosztem.
  Pozdrawiam Państwa.

  • Zbyszek pisze:

   Czyli nic nowego.
   Pan Prezydent Uszok dba o Swoich ludzi. Na Kostuchnie sielsko anielsko, niech inni się męczą.

 27. Bogdan pisze:

  Dziś nad ul. Br.Wiechułów pół dnia latał samolot….może otworzą korytarz powietrzny !?

 28. Danuta pisze:

  Witam. Wszyscy pisza o nowym polaczeniu przez ul. Braci Wiechułow jakby to miala byc jedyna droga dojazdowa z osiedla Odrodzenie do Ochojca. W zwiazku z tym niewiadomo jaki ruch by sie tam odbywal. A przeciez kiedy taka droga powstanie, to tylko skroci dojazd do Ochojca ludziom ze starszej czesci Odrodzenia, i w sumie natezenie ruchu na pozostalych ulicach tj. Szewskiej i Tyskiej ulegnie zmniejszeniu.
  Inna sprawa jest ul. Kostki Napierskiego, gdzie na pewno nie planowano takiego ruchu jaki odbywa sie tam obecnie. Tam nie mozna nawet spokojnie przejsc na druga strone ulicy. I tu tez przydaloby sie jakies nowe polaczenie z osiedlem.

 29. Adam pisze:

  Trututu – wszyscy gadają i piszą o ul. Braci Wiechułów – po dzisiejszym spacerze widać jak na dłoni wydłużenie ul.Puchały do ul.Zabłockiego.
  PS
  W dniu 5 kwietnia w MDK Południe o godz. 18 spotkanie na temat inwestycji drogowych w okolicy Os.Odrodzenia.

 30. Asia pisze:

  Dzisiaj byliśmy na zebraniu w MDK. Zaoferowaliśmy się do zbierania podpisów przeciwko przebudowie ulicy Braci Wiechułów. Proszę o przesłanie skanu pisma do UM, które chcemy wystosować. Ludzie na pewno będą chcieli wiedzieć pod czym się podpisują.

  mieszkańcy Jaworowej i Tylnej Jaworowej

 31. DS pisze:

  Zamiast budować nowe osiedle oraz utrudniać życie mieszkańców ulicy Braci Wiechułów magistrat powinnien rozpocząć budowę obiecanej linii tramwajowej. Przecież przy ulicy Bażantów jest tyle nieużytków idealnych pod pętle tramwajową… Ostatnio informowano, iż Tramwaje Śląskie uzyskają dodatkowe miliony na rozwój infrastruktury tramwajowej więc dlaczego takiej szansy nie wykorzystać?

  • Zbyszek pisze:

   Te nieużytki już zostały zagospodarowane. Powstaną tam kolejne osiedla oraz domki. Według magistratu jest to lepsza inwestycja niż jakiś tam tramwaj. A tak apropo, moim zdaniem tramwaj lepsza komunikacja autobusowa naprawdę zmniejszyłaby ruch w południowych dzielnicach Katowic. Pozostaje jeszcze kolej, w myśl ostatniej dyrektywy Unii Europejskiej jest to rozwiązanie preferowane i mogące uzyskać duże dofinansowanie.

 32. Redaktor pisze:

  Radni dzielnicy Piotrowice i Ochojec zapraszają mieszkańców na spotkanie informacyjno-konsultacyjne z przedstawicielami Urzędu Miasta Katowice, dotyczące połączenia drogowego ulicy Marcina Radockiego z ulicą gen. Zygmunta Jankego-Waltera poprzez ulicę Braci Wiechułów.

  Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 kwietnia w Gimnazjum nr 19 (ulica Spółdzielczości 21). Początek o godzinie 17.30.

 33. Iwona pisze:

  BARDZO WAŻNE
  Przed chwilą rozmawiałam z Panią Radną Wermińską. Ponieważ Pan Prezydent Uszok obiecał nam, że będzie uczestnikiem tego spotkania poprosiłam o dotrzymanie przez Niego słowa w związku z czym termin ten może jeszcze ulec zmianie ze względu na Jego harmonogram pracy.
  Proszę śledzić ten wątek, najdalej do poniedziałku będzie znany termin spotkania.
  Bardzo proszę o przekazanie tej informacji innym mieszkańcom dzielnicy.

 34. Antoni pisze:

  Po co budować kolejne osiedle (FOREST HILL, sama nazwa przeraża, nie ma polskich nazw??), jak już większość wybudowanych do tego momentu osiedli nie jest w pełni zamieszkana i chętnych do zakupu BRAK, tylko prześcigają się w REKLAMIE! Nasz układ komunikacyjny nie jest przystosowany do takiej liczby mieszkańców (posiadanych samochodów) Alternatywna droga z naszych południowych dzielnic do Katowic to powinien być piorytet! Stanie w korkach na Kościuszki, czy Jankego to masakra (godzina stracona, + przejazd kolejowy na Jankego). Wszystkie nasze drogi splatają się w Brynowie. Nie rozumiem zupełnie władz i ich dezycji, ale powinniśmy walczyć o to, żeby zapobiec pochopnym planom. TUTAJ TRZEBA KONKRETÓW.

 35. Iwona pisze:

  Witam! Jak zwykle P.Uszok obiecuje i nie dotrzymuje słowa, jak widać dla niego ludzie w tym wszystkim sa mało istotni, ważniejszy jest developer któremu wydał zgodę na kolejne duze osiedle bez drogi dojazdowej. Spotkanie 14 kwietnia o godz. 17,30 w Gimnazjum nr 19 aktualne. Będzie Pan V-ce Prezydent Krupa z którego wypowiedzi wynika że jest zwolennikiem „obwodnicy” przez osiedle Odrodzenie i małe domki. To, że będziemy tu uduszeni nowym parotysięcznym samochodowym ruchem w tym ciężarówkami dojeżdżającymi do nowego hipermarketu nikogo nie obchodzi. Szkoda.

 36. Adam pisze:

  Co gorsza – oglądając plan rozbudowy sieci drogowej do 2025 roku ulice Wieżowa – Radockiego – Braci Wiechułów mają być połączone aż do granicy miasta Katowice z Mysłowicami w ul.Beskidzką.

 37. Redaktor pisze:

  Radni Miasta Katowice z dzielnicy Piotrowice i Ochojec zapraszają mieszkańców na spotkanie informacyjno-konsultacyjne z przedstawicielami Urzędu Miasta Katowice, dotyczące połączenia drogowego ulicy Marcina Radockiego z ulicą gen. Zygmunta Jankego-Waltera poprzez ulicę Braci Wiechułów. W spotkaniu uczestniczyć będą z upoważnienia Prezydenta Katowic – Wiceprezydent Marcin Krupa, przedstawiciele Wydziału Rozwoju Miasta oraz projektant połączenia drogowego.

  Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 kwietnia w Gimnazjum nr 19 (ulica Spółdzielczości 21). Początek o godzinie 17.30. Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

  • Anna żerdzińska pisze:

   Dzień Dobry Panie Redaktorze
   Mieszkam na Brynowie,ale wezmę udział w dyskusji
   Słucham Pana Redaktora zawsze audycji i są bardzo ciekawe.
   A pan Redaktor jest mieszkańcem PIotrowic czy Ochojca?
   Pozdrawiam
   Anna żerdzińska

 38. Dżej pisze:

  http://www.mmsilesia.pl/366224/2011/4/5/linia–zniknie-z-autobusowej-mapy-katowic Jeśli chodzi o KM to KZK GOP planuje coś nowego dla dzielnic południowych. Może ma to związek z przebudową ulicy Wiechułów i budową nowego osiedla?

 39. Adam pisze:

  Nie sądzę – po pierwsze jeszcze pod to nowe osiedle nie wkopano ani jednej łopaty ziemi – a kłopoty że sprzedażą na Os.Książęcym czy też wstrzymanie innych inwestycji mieszkaniowych w Katowicach pozwala przypuszczać iż Forest Hill nie powstanie zbyt szybko. Drugą kwestią jest że zakończenie budowy tejże drogi (o ile powstanie) to rok 2013. Wcześniej chyba będzie wyremontowany odcinek ul.Bażantów przy ArchiDoc i da to możliwość jazdy tamtędy pojazdom KM.

 40. rogi pisze:

  Po raz kolejny interes jest ponad potrzebą bo gdyby dojazd do osiedla był wiejską drogą i był tylko jeden i stał by w korkach no to była by potrzeba zniszczyć ulice która jest i tak taka wąska ze pług w zimę nie ma odwagi przejechać poza tym najmądrzejsze pomysły naszych radnych są najprostsze lepiej rozkopać stare bo taniej a taki pomysł; załóżcie co 10 metrów sierżanty żeby się nie rozpędzali bo nie wyhamują na tych waszych rondach

 41. JamSebastian pisze:

  Człowiek to istota żywa, aby przetrwać musi się rozmnażać i powiększać swoje terytorium.
  Źle wam z tym?, to przestańcie się rozmanżać i podwyższać swoje standardy życiowe.
  30 lat temu ul. Obr. Stlingradu przejechało 20 Maluchów, 3 Duże Fiaty 2 Polonezy i 1 Warszawa, teraz przejeżdża tą ul. Jankego kilka tysiecy pojazdów – KTÓRY TO WASZ ? Jak będzie za 10 lat ??? Trzeba burzyć, przerabiać i budować. To Jam.

 42. Adam pisze:

  http://forum.gkw24.pl/gkw/forum/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=645&start=40 – dyskusja na temat budowy trasy N-S na jednym z największych forów poświęcoych Katowicom.

 43. Zygmunt pisze:

  Kiedy kilka lat temu kupowałem dom w UM powiedzieli, że brak planu zagospodarowania i w okolicy tylko domki jednorodzinne będą powstawać. A teraz chcą kilka tysięcy samochodów puścić z Osiedla. Gdyby wtedy powiedzieli co chcą zrobić to na pewno bym tu domu nie kupił! Przeprowadziłem się z centrum Katowic żeby w spokojnym miejscu mieszkać.

 44. Iwona pisze:

  Panie Zygmuncie! Co tam pare lat, jeszcze w zeszłym roku urzędnicy twierdzili, że w planach jest ewentualnie droga osiedlowa ( OSIEDLOWA – NIE ZBIORCZA ), ale nie ma na co liczyć, bo od 30 lat nie znalazły się na nią środki. A tu bardzo dziwnym zbiegiem okoliczności miasto robi inwestycję pod nowego developera, mydląc oczy mieszkańcom Odrodzenia, że to dla nich. Szczyt kpiny i ignoranctwa !!!! Drodzy sąsiedzi z ulicy Tyskiej i Szewskiej – ruch nie zmniejszy się Wam po wybudowaniu tego połączenia lecz wzrośnie, bo pare tysięcy samochodów osobowych i ciężarówek z nowego osiedla i hipermarketu nie zmieści się tylko na Braci Wiechułów. Słuchając jednak Państwa na zebraniu tego właśnie chcecie. Na Państwa życzenie urzędnicy wybudują piękne połączenie do Jankego z Bażantowem, Forest Hill i Hipermarketem ( 3000 m2 powierzchni sklepu to chyba nie biedronka?)

 45. Grzegorz pisze:

  No i sprawa ucichła.Jak zwykle poszło o pieniądze a raczej ich brak.A ja dalej jeżdżę po najgorszej i najbardziej dziurawej drodze w mieście.No i pytam się kto tu wygrał My czy Oni?

 46. Bogdan pisze:

  My! Oni stoją tam, gdzie kiedyś stała milicja!!!
  ŚP. Jacek Kaczmarski napisał „Mury” jak się okazuje są ponad czasowe.
  Pisał też „….nie dajcie z siebie zedrzeć skór, brońcie się i Wy….”

 47. Anna żerdzińska pisze:

  Dzień Dobry
  Słuchałam Pana Redaktora audycji Wszystko na Temat o budowie dojazdu między ulicą Braci Wiechułów a Manhatanem w Piotrowicach, była bardzo ciekawa audycja ,.,ciekawe tematy Pan Redaktor porusza
  Pozdrawiam
  Anna żerdzińska

  • Iwona pisze:

   Pani Anno! Redaktor, który prowadzi ten portal, a Redaktorzy, którzy prowadzą program „Wszystko na temat” to zupełnie inne osoby.

   • Anna żerdzińska pisze:

    Pan Redaktor Jerzy zawartka miał dzisiaj dużo pracy w Radiu Katowice
    Pozdrawiam
    Anna żerdzińska

  • Redaktor pisze:

   Dokładnie, zbieżność nazw

   • Anna żerdzińska pisze:

    Dzień Dobry Panie Redaktorze
    Słuchałam Pana Redaktora audycji Wszystko na Temat i była ciekawa
    Czy Pan Redaktor wie ,kiedy są najbliższe koncerty w Radiu Katowice?
    Na koncert jutrzejszy zaproszenia są płatne do odbioru w siedzibie Radia Katowice,i ile kosztują?
    Jakie warunki trzeba spełnić ,żeby się dostać na staż w Radiu Katowice?
    Czy Pan Redaktor jest często w terenie,czy tylko w studiu Radia
    Pozdrawiam
    Anna żerdzińska

 48. Anna żerdzińska pisze:

  Dzień Dobry Panie Redaktorze
  Podobała mi się audycja Wszystko na Temat
  Pozdrawiam|
  Anna żerdzińska

 49. Grzegorz pisze:

  Kto to jest Anna żerdzińska i dlaczego nie pisze na temat?

  • Anna żerdzińska pisze:

   Jestem słuchaczką audycji Wszystko na Temat. -Radio Katowice. Jestem za budową dojazdu do osiedla Manhattan przez ul.Braci Wiechułów. Słucham audycji na temat budowy dojazdu do osiedla Manhattan przez Braci Wiechułów
   Kto to jest Pan Vice?
   Jestem słuchaczką audycji Pana Redaktora ;Wszystko na Temat”
   Czy mogę pisać na forum do Pana Redaktora ,na temat budowy dojazdu do osiedla Manhattan przez Braci Wiechułów
   Pozdrawiam
   Anna żerdzińska

   • Redaktor pisze:

    Pani Anno, dziękuję za tak szczególne zainteresowanie tematem. Z przykrością jednak informuję, że w tym miejscu nie spotka Pani redaktora audycji Wszystko na temat prowadzonej w Radio Katowice. Tym samym także zamykam dyskusję w tym wątku, licząc na to iż jej kontynuacja będzie w nowszym temacie Spotkanie z Radnymi.

 50. Bogdan pisze:

  Wnioskuję, że lubi Pana Redaktora i koncerty Radia Katowice!!! Nie mam pojęcia dlaczego podrywa
  p.Redaktora na tym forum, ale mam nadzieję, że robi to aby przekonać Go o słuszności zrobienia
  altyrnatywnego, nowego dojazdu do nowych osiedli !!!………………………….Szanowna p. Aniu, a może p. „vice” jest lepszym kandydatem(?), młody, przystojny i z OSTATNIĄ KADENCIĄ !!!!!!!!!!!!!

Comments are closed